Lazerle Vajina Daraltma Orgazm Kalitesini Artırıyor Mu?

Cinsel ilişkinin tatminle sonuçlanamaması orgazm bozukluğuna işaret ediyor olabilir. Orgazm sorunu yaşayan kadınların öncelikle bilmesi gereken şey bunun tedavi edilmesi gereken bir cinsel işlev bozukluğu olduğudur. Vajina daraltma, sıkılaştırma ve gençleştirme prosedürü olarak bilinen vajinoplasti, son yılların oldukça rağbet gören popüler uygulamalarından biri haline geldi. Lazer tekniğiyle uygulanan vajinoplasti, cinsel ilişkide orgazm sorunu yaşayan kadınlar için etkili bir tedavi prosedürü. Ancak lazerle vajina daraltma yaptırmayı düşünmeden önce orgazm olamama nedenlerinizin psikolojik mi yoksa fizyolojik mi olduğunun çok iyi araştırılması gerekiyor.

Herkesin Orgazm Olmaya Hakkı Var

Cinselliğin, sadece varlığımızı devam ettirmek için bir araç olmadığını birçoğumuz biliyoruz. Cinsellik, duygusal birlikteliklerin sağlıklı temellere oturmasında rol oynadığı kadar sosyal yaşantıya katılımımız açısından da güçlü bir etkiye sahiptir. Çiftlerden birinin cinsel ilişkide orgazm olamaması her iki taraf için de mutsuzluk kaynağıdır ve yetersizlik duygusuna yol açar. Cinsellik kavramının baskı altında tutulduğu muhafazakar toplumlarda bu durumun tedavi edilmesi gereken bir cinsel işlev bozukluğu olduğunun bilincinde olmak kolay değildir. Ancak günümüz modern dünyasında cinsel kimliğini keşfetmeyi başarmış birçok kadın bu mucizevi iksirin kaf dağının ötesinde olmadığını artık çok iyi biliyor. İster psikolojik ister fizyolojik kaynaklı olsun, orgazm olamayan kadın artık cinsel mutluluğu için çaba sarf ediyor. Vajina daraltma prosedürleri genital bölgede vajinanın fonksiyonelliğini yitirdiği durumlar için fayda sağlayabiliyorken, cinsel terapi teknikleri de psikolojik kaynaklı orgazm sorunu yaşayan kadınların imdadına yetişiyor. Bu sorundan ancak ve ancak profesyonel yaklaşımlarla kurtulabilirsiniz.

Vajina Daraltma Prosedürü İçin Doktor Ve Klinik Seçimi Yaparken Neleri Göz Önünde Bulundurmalısınız?

  • Genital estetik, estetik jinekoloji alanında uzmanlık gerektirir.
  • Vajina daraltma gibi cinsel işlev bozukluklarının giderilmesine yönelik uygulanan tedavilerin, bazı durumlarda cinsel terapiyle desteklenmesi gerekir.
  • Cinsel terapi konusunda uzmanlaşmış bir jinekolog optimum ve total bir çözüm sağlar.
  • Fizyolojik şikayetlerin giderilmesine yönelik uygulanan tedaviler için de psikolojik yaklaşımlar önemlidir.

Kliniğimizde gerçekleştirilen Lazerle vajina daraltma prosedürü hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız  https://www.yuliyadoster.com/tedavi/lazerle-vajina-sikilastirma/ bağlantısından “Lazerle Vajina Sıkılaştırma” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Buna ek olarak, sosyal medya hesaplarımız üzerinden bu konuda çekmiş olduğum videolara erişebilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Orgazm Kalitesini Nasıl Etkiliyor?

Yaşlanma, doğum yapmış olma, ani kilo kaybı gibi etkenler vajinanın gevşemesine ve sarkmasına yol açabiliyor. Vajina bu tarz durumlarda penise sahip çıkamaz ve yeterince sarıp sarmalayamaz. Penisin, bollaşmış vajina içerisindeki yalnızlığı kayıp penis sendromu olarak adlandırılır. Yeterli uyarılmanın bu şartlar altında sağlanabilmesi zordur. Vajina daraltma prosedürü vajinadaki elastikiyet kaybını gidererek sıkılaşmayı sağlar. Bu sayede, vajinal genişleme sorununa bağlı olarak gelişen orgazm bozukluğu sorunu çözüme kavuşmuş olur.

Lazerle Vajina Daraltma Neden Avantajlı?

Vajinal daraltma prosedürünü, vajinal rejuvenasyon cihazı olan femilift lazer cihazıyla gerçekleştiriyoruz. Lazerle vajina daraltma prosedürü sonrası hastalarımızın geri bildirimleri ve yorumları şu şekilde;

  • İdrar kaçırma problemlerinde azalma
  • Cinsel duyarlılığın artma
  • Vajinal kuruluk problemlerinin sona ermesi
  • Vajinal enfeksiyon sıklığının azalması

Ameliyatsız bir prosedür olması sebebiyle de avantajlı bir seçenek olarak değerlendirilen lazerle vajina daraltma tedavisinde seans sayısı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişebiliyor.

Lazerle Vajina Daraltma İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

Başarılı bir tedavi ancak ve ancak tüm bileşenlerin güç birliği yaptığı durumlarda gerçekleşebilir. Uygun teknolojik ekipmanlara sahip olmayan bir kliniğin tedavi seçenekleri kısıtlı ya da sınırlayıcı olabiliyor. İyi bir hekim olmak tek başına yeterli olmayabiliyor. Uygulama alanında da tecrübe ve donanım gerekiyor. Kliniğimiz; teknolojiyi, bilgiyi ve tecrübeyi eş zamanlı kullanarak çözüm seçeneği sunuyor. Sadece lazerle vajina daraltma tedavisinde değil kadın sağlığını ilgilendiren tüm konularda uzun yıllardan bu yana Bursa’da hizmet veriyoruz.

Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları Nedir?

Uygulanan tedaviler bireyseldir. Prosedür planlamaları ihtiyaçlar doğrultusunda kişiye özel olarak yapılırlar. Vajina daraltma için uygun aday olup olmadığınız, sorununuzun derecesi, prosedürde tercih edilecek teknik, seans sayısı gibi bilgiler tedavi rotasının belirlenmesinde rol oynayan faktörlerdir. Lazerle vajina daraltma fiyatları bu faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebileceği gibi; doktor ve klinik seçiminize bağlı olarak da değişebilir. Vajina daraltma prosedürleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ bağlantısı üzerinden randevularınızı online oluşturabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×