Genital renk açma

Genital Bölge Renk Açma

Genital bölgeyle ilgili yaşanan fizyolojik sıkıntıların ya da görsel hoşnutsuzlukların dile getirilmesi, bazı kadınlar için çok da kolay olmayabilir. Bu sebeple, dış genital bölgede meydana gelen sorunlar, birçok kadın tarafından ortak ve yaygın olarak yaşansa bile, en çok ihmal edilen ya da dile getirilmekten imtina edilen konuların başında gelmektedir. Genital bölgede renk koyulaşması problemi de, kadınlar arasında oldukça sık görülen ama dile getirilmekten çekinilen genital bölge sorunlarından bir tanesidir. Kadınlarda özgüven eksikliğine yol açarak, cinsel yaşam kalitesini düşüren bu sorun, genital bölge renk açma tedavi seçenekleriyle kolayca ve zahmetsizce giderilebilmektedir. Estetik kaygıların büyük bir kısmının, fizyolojik hastalıkların bir sonucu olarak meydana geldiği unutulmamalıdır. Estetik kaygıya yol açan görsel bozuklukların altında önemsenmesi, kontrol altına alınması ve tedavi edilmesi gereken hastalıklar yatıyor olabilir. Dr. Yuliya Doster Klinik’te genital bölge renk açma işlemlerinde 2 farklı işlem yapmaktayız. Birincisi lazerle genital bölge beyazlatma, ikincisi ise genital peeling işlemleridir. Fakat, genital bölge renk açma uygulamalarına yönelmeden önce, problemin hangi nedenlere bağlı olarak geliştiğinin araştırılması gerekmektedir.

Genital Bölge Neden Kararır?

 • Östrojen hormonu fazlalığı
 • Paratiroid bezlerinde tümör
 • Paratiroid bezlerinde büyüme
 • Polikistik Over Sendromu
 • Kullanılan bazı hormon ilaçları
 • Hormonal değişimler
 • Yanlış epilasyon uygulamaları
 • Yaşlanma
 • Genetik yatkınlık

Genital Bölge Renk Açma Doğal Yöntemler

Çeşitli hastalıklara ya da genetik yatkınlığa bağlı olarak gelişebilen genital bölgede renk bozukluğu problemi, fiziksel olarak herhangi bir sıkıntıya ya da şikayete yol açmamaktadır. Genital bölge beyazlatma, ağırlıklı olarak estetik kaygılarla tercih edilen bir uygulamadır. Genital bölgede meydana gelen kararmalar, cinsel yaşantıyı etkileyecek ölçüde özgüven kaybına sebep olabilmektedir.

Genital bölge beyazlatma için yapılan araştırmalarda ve uygulanan yöntemlerde son derece dikkatli olunmalıdır. İnternette çeşitli mecralarda genital bölge renk açma doğal yöntemler başlığı altında paylaşılan birçok bitkisel reçeteye denk gelmek mümkündür. Bilinçsizce uygulanan her tarifin; ciddi alerjik reaksiyonlara, tahrişlere ve kalıcı izlere sebep olabileceği bilinmelidir. Bilimsel dayanağı olmayan tüm tavsiyelere şüpheyle yaklaşılmalı; problemin çözümü, komşu teyzelere ya da şifacılara değil, doktorlara bırakılmalıdır. Günümüz teknolojisinde, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı yardımıyla bu görsel şikayetten kolay ve pratik bir şekilde kurtulabilmek mümkündür.

Lazerle Genital Bölge Renk Açma

Lazerle genital bölge renk açma işlemi, genital bölge güzelleştirme kapsamında da uygulanan ve cerrahi olmayan prosedürler içerisinde son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. Lazerle genital bölge renk açma yaklaşık 20 dakika süren bir işlemdir. Uygulama öncesi, hastanın herhangi bir acı hissetmeden, süreci konforlu atlatabilmesi için lokal anestezi etkisi olan bir kremle işlem bölgesi uyuşturulmaktadır. Lazer uygulamasında amaç, deri alt katmanlarına erişerek, melanosit hücrelerinin tahrip edilmesini sağlamaktır. Aynı zamanda ciltte sıkılaşma ve dolgunluk da sağlanır. Genital gençleştirme sağlayan lazer uygulaması sonrasında, kişiler gündelik yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. İşleme bağlı olarak meydana gelebilecek hafif kızarıklıklar ve ağrılar, basit kremler veya ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilmektedir. Çoğu kez tek seanstan oluşan lazer uygulaması, direnç gösteren kararmalar için birkaç seans daha tekrar edilebilmektedir.

Bursa Genital Renk Açma İletişim

Kozmetik Ve Estetik Jinekoloji alanında eğitim almış, Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yuliya Doster, Bursa’da kendine ait olan Op. Dr. Yuliya Doster Klinik’de, kadın genital sağlığını ilgilendiren tüm problemlerin, hastalıkların, fonksiyon bozukluklarının tedavisini gerçekleştirmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yuliya Doster, genital bölge renk açma tedavisinde, genital peeling ve yeni model fraksiyonel lazer uygulamasını tercih etmekte ve bu alanda kendini ispatlamış olan Femilift marka karbondioksit fraksiyonel lazer kullanmaktadır. Avrupa genital estetik topluluğunun kurucusu tarafından da tercih edilen ve kullanılan Femilift lazer, derinin en alt tabakasına etki edebilen dalga boyuna sahiptir. Yuliya Doster, kliniğinde, İsrail menşeili Alma firmasının yeni model fraksiyonel lazer cihazı Femilift’i genital renk açmanın yanı sıra, genital bölgede fonksiyon kaybına yol açan problemlerin tedavisinde de kullanmaktadır. Op. Dr. Yuliya Doster Klinikte genital gençleştirme mucizesi olarak kabul edilen Femilift’in başlıca kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Rahim ve idrar torbası sarkma problemlerinde
 • Genital bölge renk bozukluklarında
 • Genital bölge şekil bozukluklarında
 • Normal doğum sonrası oluşan deformasyonlarda
 • Vulva sıkılaştırma
 • Pubis sıkılaştırma
 • Ağrılı cinsel ilişki ya da cinsel ilişkiden zevk alamama sorunlarında

Bursa genital renk açma iletişim için, son teknolojinin, işinin ehli tarafından uygulandığı Op. Dr. Yuliya Doster Klinik seçeneğini düşünebilir ve bu sorundan kısa sürede zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Bursa Genital Bölge Operasyonu

Genital bölge operasyonlarına farklı sebeplerle ihtiyaç duyulabilmektedir.

 • Fonksiyon bozuklukları ve kaybı
 • Cinsel işlev bozuklukları
 • Renk ve şekil bozuklukları

Bu ve benzeri fizyolojik problemlerin, genital bölge operasyonlarıyla giderilmesiyle birlikte sadece fiziksel değil psikolojik hoşnutsuzluklar da ortadan kalkmaktadır. Kadın üreme sağlığını ilgilendiren şikayetlerin, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerekir. Op. Dr. Yuliya Doster, jinekoloji alanındaki uzmanlığının yanı sıra, almış olduğu kozmetik ve estetik jinekoloji eğitimleriyle de tanınan ve güvenilen bir isim olmayı başarmıştır. Bursa Genital Bölge operasyonu ile ilgili yapılan aramalarda, Op. Dr. Yuliya Doster Klinik iletişim bilgilerine erişmek mümkündür.

 

Randevu Alın

  Op. Dr. Yuliya Doster
  ×