Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazerle vajinal rejuvenasyon

Vajinal duvar kolajen lifleri içerdiğinden, zaman içinde bu liflerin gerildiğini ve bu durumun vajina duvarının elastikiyetini kaybetmesine neden olduğunu gözlemleriz. Elastikiyetteki bu azalma yaşlanmanın normal bir parçası olduğu gibi, doğumdan sonra da artabilir. Cinsel ilişkiden alınan zevkin azalmasına neden olur ve kadınların idrar kaçırma sorununu da tetikler. Vajinadaki elastikiyet kaybının bir başka sonucu da, rahatsız edici, tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar olabilir.

Vajina daraltma ameliyatından korkan ya da ameliyatsız çözümler arayan pek çok kadın vajinayı sıkılaştırmak için lazerle vajinal rejuvenasyon tedavisine yöneliyor.

Vajinal rejuvenasyon nedir?

Lazer vajinal rejuvenasyon vajinal duvarları sıkılaştırmak için devrim niteliğinde bir teknolojidir. Kolajenin artmasını uyarmak için kullanılan lazer, vajina duvarını sıkılaştırır ve böylece daha genç bir özel bölge elde edilir. Ayrıca idrar kaçırmayı azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, hastalarımızdan aldığımız geri bildirimlere ve lazerle vajina daraltma yorumlarına baktığımızda lazer vajinal sıkılaştırmanın, kuruluk ve tekrarlayan vajinal enfeksiyonlardan muzdarip olanlara da yardımcı olduğunu göstermiştir.

FemiLift ile Lazer Vajinal Sıkılaştırma

Femilift Yuliya Doster Klinik’te kullandığımız bir lazer vajinal rejuvenasyon cihazıdır. Tedavi ağrılı değildir, sadece bir sıcaklık hissi oluşur, ancak ağrı duyulmaz.  Çok hızlı bir prosedürdür, dakikalar içinde biter. Kadınlar sonuçları hemen veya genellikle birkaç gün sonra fark ederler. Uzun süreli sonuçlar için ihtiyaç duyacağınız FemiLift tedavilerinin sayısı kişiye özel belirlenir. Tedavinin kalıcı etkisi dokuya göre değişerek, ortalama 1 yıl süresince devam eder. Sosyal hayatınızı etkilemeyen lazer vajinal rejuvenasyon tedavisinden sonra, 5 gün boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi ve tampon kullanılmaması önerilir.

Lazerle vajina sıkılaştırma nasıl yapılır?

FemiLift tedavisi görmeden önce son 1 yıl içinde yapılmış, güncel bir Pap smear sonucunuzun olması gerekir. Bu, tedaviye uygunluğunuzu tespit etmek amacıyla değerlendirilir. Ayrıca tedavinizi gerçekleştirmenin güvenli olduğundan emin olmak için tam bir vajinal muayene yapılır. FemiLift tedavisine uygun olduğunuzdan emin olmak için yapılan muayene sonrasında, işleme başlanır. Yaklaşık 30 dakika süren lazerle vajina sıkılaştırma işlemi cihazın vajinal probu kullanılarak yapılır. Lazer içeren bu küçük çubuk vajinaya nazikçe yerleştirilir. Daha sonra lazer, vajina duvarının tüm uzunluğunu kaplayacak şekilde dikkatlice geri çekilir.

Vajinayı sıkılaştırma, vajinayı daraltmak için kaç seans gereklidir?

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar hem duyu hem de idrar kaçırmada uzun süreli iyileşme sağlamak için sadece 3 tedaviye ihtiyaç duyar. Şiddetli gevşekliğiniz varsa, optimum sonucu elde etmek için her 6 haftada bir 3 veya 4 tedaviye ihtiyacınız olabilir. Op. Dr. Yuliya Doster ile görüşmenizin ardından size belirtildiği gibi 3 veya daha fazla tedaviyi önerecektir. FemiLift tedavisi, vajinal histe ve idrar kaçırma kontrolünde uzun süreli iyileşme sağlar. Sonuçlar, kişisel sağlığınıza ve önceden var olan gevşekliğinize bağlı olarak genellikle 1 yıla kadar devam eder. Tedavi istenildiği zaman tekrar edilebilir.

Lazer vajinoplasti fiyatları

Her birey için gerekli olan tedavi sayısı değişkendir. Lazer vajinoplasti fiyatları da bu haliyle farklılık gösterir. Vajina gevşekliği ve lazerle vajina daraltma hakkında daha fazla bilgi almak için Dr. Yuliya Doster Kliniği’ni arayabilirsiniz.

 

Randevu Alın

    Op. Dr. Yuliya Doster
    ×