Genital Bölge Güzelleştirme / Genital Estetik

Genital Bölge Güzelleştirme

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, fonksiyonel ve estetik düzenlemeleri içeren prosedürlerden oluşur. Genital bölge, cümle içerisinde birçok insan tarafından özel bölge şeklinde ifade edilir. Mahremiyet duygusuyla geliştirilmiş bir söylem olmasının yanı sıra, özel bölge, hayata atılan ilk adımın önemini vurgulamak için de kullanılır. Genital bölge diyebilmenin zor olduğu kültürlerde, genital bölge estetiği çok uzak bir kavram gibi görünebilir. Günümüz modern dünyasında, kadınların bedenleriyle ilgili farkındalık seviyelerinin yükselmesiyle beraber, genital bölge ile ilgili birçok estetik deformasyonun, aynı zamanda sağlık sorunu olabileceği bilinci yerleşmeye başlamıştır. Bu da, günümüzde genital bölge estetiği kavramının daha doğru algılanmasına yol açarak, bu kapsamda gerçekleştirilen prosedürlere olan ilgiyi her geçen gün biraz daha artırmaktadır.

Genital bölgede, yaşlanma, doğum, hormon bozuklukları, yer çekimi, genetik miras gibi, nedenlere bağlı olarak sarkmalar, renk değişimleri, işlev bozuklukları meydana gelebilmektedir. Oluşan deformasyonlar görsel olarak rahatsız edici olabilmekte, özgüven duygusunu zedeleyerek, kadınları cinsel yaşamdan uzaklaştırabilmektedir. Bazı durumlarda bu deformasyonlara bağlı olarak, üriner sistem hastalıkları, mantar enfeksiyonları gelişebilmekte bu da, ağrılı cinsel ilişkiye, idrar kaçırma ve idrar yaparken yanma problemlerine, enfeksiyon kaynaklı oluşan vajinal koku ve akıntılara yol açabilmektedir. Genital bölge sorunları, sadece cinsel yaşam kalitesini değil, genel yaşam kalitesini düşürebilecek kadar önemlidir. Genital bölge estetiği, cinselliğin sağlıklı yaşamın en önemli parçası olduğu prensibinden yola çıkarak, bu sorunların etkilerini psikolojik ve fizyolojik boyutlarıyla ele alan bir yaklaşımla, özel bölge için ihtiyaçlara, beklentilere ve problemlere özel kişisel çözümler sunmayı hedefler. Özel bölgeye total bir bakış açısıyla yaklaşan genital bölge estetiği, farklı prosedür içerikleriyle olası tüm sorunları çözümleme amacını taşır.

 

Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

Kadınlarda genital estetik kapsamında uygulanabilen birçok farklı prosedür yer almaktadır. Her bir prosedür, farklı sorunların ve ihtiyaçların giderilmesine yönelik olması bakımından kişiseldir. Genital estetik prosedürleri gereklilikler ve beklentiler doğrultusunda planlanır. Uygulanacak prosedür için öncelikle, hastanın genel sağlık durumunun, cerrahi işlemler için nispeten iyi olması şartı aranmaktadır. Genital bölge estetiği uygulamaları, detaylı sağlık taramaları yapıldıktan sonra gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda genital estetikte en sık tercih edilen ve uygulanan prosedürler şu şekilde sıralanabilir:

 

Vajinoplasti Cerrahisi

Vajinoplasti, vajina daraltma operasyonu olarak bilinir. Sık uygulanan genital estetik operasyonlarından biridir. Vajina zaman içerisinde, yüksek kiloda bebek doğumu, bir ya da birden fazla doğum, yaşlanma, aktif bir cinsel yaşam gibi sebeplerle formunu kaybedebilir. Vajina her ne kadar kendini yenileyen ve çabuk toparlayabilen bir organ olsa da bu sebeplere bağlı olarak genişleme ve sarkma problemleri meydana gelebilir. Cinsel ilişkiyi çiftler açısından sıkıntılı hale getiren bu deformasyonlar, genital bölge estetiği kapsamında uygulanan vajinoplasti ameliyatıyla, giderilebilir. Vajina yoluna yağ transferi veya estetik dikiş teknikleriyle yapılabilir. Vajinoplasti estetiği, vajinayı cinsel birleşme için daha elverişli hale getirirken, aynı zamanda da enfeksiyon ve vajinadan ses gelme gibi riskleri de minimize eder.

 

Labioplasti Cerrahisi

Labioplasti, vajinayı sarıp sarmalayarak koruyan, iç ve dış dudakların deformasyonlarını gidermeye yönelik bir genital bölge estetiği prosedürdür. Ağırlıklı olarak labium minör olarak adlandırılan küçük dudaklardaki sarkma şikayetleri sebebiyle uygulanır. Bu genital bölge estetiğinde; iç dudakların, dış dudakların üzerinden görünecek şekilde deforma olması, ağrılı cinsel ilişkiye, cinsellikten alınan hazzın azalmasına, görsel açıdan oluşturduğu hoşnutsuzlukla cinsellikten kaçınmaya yol açabilmektedir. İç dudak büyümesi ve sarkması, yaşlanmayla, doğumla veya yapısal olarak meydana gelebilmektedir. Operasyon sırasında küçük dudaklardaki fazlalık deri bedenden uzaklaştırılır ve büyük dudaklara ise yağ transferi yapılarak, daha estetik bir görüntü elde edilir. Anestezi altında ortalama 1 saat süren bir ameliyatla total bir güzelleşme ve gençleşme elde edilmesi amaçlanır.

 

Pubis Estetiği

Venüzs tepesi olarak da adlandırılan pubis bölgesi, dış genital bölgenin ön kısmını oluşturan üçgen biçimindeki tümsekli yapıdır. Bu bölgede oluşan yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılmasıyla gerçekleştirilen genital bölge estetiğinde, aşırı kabarık görünümün yol açtığı estetik kaygıların giderilmesi hedeflenir. Liposuction tekniğiyle mevcut yağlanma bedenden uzaklaştırılır. Genital estetik prosedürlerinin estetik amaçlı başvurulan uygulamalarından bir tanesidir.

 

Perinoplasti Cerrahisi

Perinoplasti, normal yolla gerçekleşen doğumların, vajinadan makata kadar uzanan dikiş izlerini estetik olarak gidermek amacıyla gerçekleştirilir. Epizyotomi denilen bu kesi, doğum kanalı ile makat arasındaki duvara atılır fakat çoğu zaman hem genital estetik hem de fonksiyon kaybına sebebiyet verebilir. Perinoplasti, talep edilmesi halinde, vajinoplasti ameliyatı ile bir arada yapılabilen, genital bölge estetiği uygulamalarından bir tanesidir.

 

Yağ Transferi

Bedenimizde bulunan bölgesel yağlar, mükemmel bir kök hücre deposudur ve otolog olarak istenilen bölgelere dolgu sağlayabilirler. Hastanın bedeninden liposuction yöntemiyle bir miktar yağ alınır. Bu yağ ameliyathane ortamından çıkarılmadan bazı işlemlere tabi tutularak, kök hücreden zengin hale getirilir. Ardından bu yağ, genital bölge estetiği için arzu edilen yerlere enjekte edilir. Vajina yolu, dış dudaklar, G noktası gibi bölgelere enjekte edilebilen bu yağ, dolgunlaşma sağladığı gibi, kök hücrenin sağladığı avantajlarla gençleşme de oluşturur.

 

İdrar Kaçırma

Üreme sistemi ve boşaltım sisteminin bir arada bulunduğu bu alanda, yaşa bağlı veya kontrolsüz doğumlar sebebiyle idrar kaçırma sorunu da gündeme gelebilir. Pek çok kadının muzdarip olduğu ve tıbbı literatürde inkontünans olarak geçen idrar kaçırma sorunu, yine genital bölge estetiği ile çözümlenebilir.

 

Vajina beyazlatma

Hormonların büyük ölçüde etkisi altında olan kadın genital bölgesinde karşılaştığımız bir başta sorun olan vajinal kararma problemi, bölgeye uygun olarak geliştirilmiş vajinal peelinglerle çözümlenebilir. Labioplasti genital estetik operasyonuyla birlikte bedenden uzaklaştırılan koyu renkli doku ve yapılan yağ transferi de bölgenin renginin açılmasına fayda sağlar.

Genital estetik uygulamalarında aynı zamanda cerrahi olmayan lazer uygulamaları, otolog yağ yerine dermal dolgu uygulamaları da yer almaktadır. Lazer ile genital estetik; sıkılaştırma, renk açma, dolgunlaştırma gibi ihtiyaçları da gerçekleştirilebilmektedir.

 

Genital Estetik Öncesinde Ne Yapılmalıdır?

Cerrahi olarak gerçekleştirilen genital estetik operasyonu, öncesiyle ve sonrasıyla ilgili hasta açısından dikkat edilmesi gereken bazı süreçlere tabidir.

 

Genital estetik operasyonu öncesinde hasta;

Kronik hastalıkları ve düzenli kullandığı ilaçlarla ilgili cerrahını bilgilendirmeli
Kan sulandırıcı ilaçların kullanımına, cerrahi operasyon öncesi ara verilmeli ve işlem sonrasında da doktorun bilgisi ve onayı olmadan başlanmamalı
Anestezi altında yapılması gereken ameliyatlarında hasta güvenliğini sağlamak için ve sonrası iyileşme sürecini konforlu ve kısa dönemde atlatabilmek için sigara bırakılmalı
Genital estetik öncesi doktorun uyarı ve yönergeleri dikkatle takip edilmeli ve uygulanmalıdır
Genital Estetik Operasyonu Sonrasında Neler Yapılmalıdır?
Genital estetik yaptıranlar nelere dikkat etmelidir? Genital estetik sonrası neler yapılmalıdır? Genital estetik iyileşme süresi kaç gündür? Sorularına yanıt arıyorsanız okumaya devam edin.
Genital estetik yaptıranlar, işleme bağlı olarak doktorun önereceği süre istirahat etmelidir. İstirahat süreci tamamlanmadan sosyal yaşantıya hızlı bir giriş önerilmez
Genital estetik yaptıranların, iyileşme sürecinin erken evresinde, bisiklet, motosiklet kullanımı gibi zorlayıcı hareketlerden kaçınması gerekmektedir.
Genital bölge yapı itibariyle nemlidir. Bu da enfeksiyon ve kanama riskini artıran faktörlerden bir tanesidir. Dikişlerin açılmasını önlemek, kanama ve enfeksiyon riskini minimize etmek açısından, genital estetik sonrası iyileşme aşamasında en çok özen gösterilmesi gereken konu hijyen olmalıdır. Ameliyat bölgesi, usulüne uygun şekilde temizlenmeli ve kuru tutulmalıdır.
Genital estetik sonrası en az 1 ay süreyle cinsel yaşama ara verilmelidir.

Bursa Genital Estetik

Genital estetik uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de; prosedürün doğru planlanması ve uygulanmasıdır. Yapılacak işlemi başarıya taşıyan önemli faktörlerden bir tanesi klinik seçimi, diğeri de cerrah seçimidir. Bursa genital estetik uygulamalarında, yüksek teknolojinin tüm imkanlarından faydalanan, uzun yıllardan bu yana genital estetik konusunda uzmanlığını konuşturan Op. Dr. Yuliya Doster, bu alanda fark yaratmayı başarmıştır. Kadın bedenine yapılan her müdahalenin, her dokunuşun sağlığa, aynı zamanda da mutluluğa dönüşmesine vesile olmak, Op. Dr. Yuliya Doster Clinic’in en büyük gururu ve başarısıdır. Meslek etiğinden ödün vermeden, önce insan sağlığı prensibiyle hareket eden, Op. Dr. Yuliya Doster Clinic Bursa genital estetik prosedürlerinde fiyat avantajıyla da sektörde bir adım önde olmayı başarmıştır.

Genital Bölge Estetiği Fiyatları

Size en uygun genital estetik operasyonu hakkında bilgi almak için doktorunuzla konuşarak randevu almanız gerekmektedir. Genital bölge estetiği fiyatları; estetik operasyonun seviyesine göre farklı tedavi yöntemleri sunar. Bu sebeple genital bölge estetiği fiyatları, tedaviniz gibi size özeldir. Sizin için en doğru tedavi yöntemini bulmak ve genital bölge estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hemen tıklayın!

Randevu Alın

    Op. Dr. Yuliya Doster
    ×