Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir?

Vajina daraltma ameliyatı olarak bilinen vajinoplasti, çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen gevşeme ve sarkma problemlerinin yol açtığı fonksiyon kayıplarının ve yapısal bozuklukların giderilmesini kapsayan vajina estetiğidir. Fizyolojik şikayetlere ve estetik kaygıya yol açabilen tüm vajinal gevşeme ve sarkma problemlerinden, vajinoplasti ameliyatıyla zahmetsiz bir şekilde kurtulmak mümkündür.

 

Vajinanın gevşemesine ve sarkmasına neden olabilen faktörler nelerdir? Vajina genişlemesi nedenleri nedir?

Vajina genişlemesi; Genetik yapı, yaşlanma, birden fazla doğum,bebeğin kilosu kaynaklı zorlu vajinal doğum, kilo alıp verme düzensizlikleri, hormon bozuklukları, menopoz, aktif bir cinsel yaşam sebepleri ile oluşabilir.

 

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Vajina estetiğine gerek duyulan durumlar:

Vajinanın penisi yeterince kavrayamaması sebebiyle, cinsel ilişki her iki taraf için de tatminsizlikle sonuçlanması, vajina ön duvarından mesaneye kadar uzanan sarkma problemlerinde, idrar kaçırma şikayetleri görülmesi, vajenden makata kadar oluşan gevşeme ve sarkmalar, gaz ve gaita kaçırma sorunlarının oluşması ve  cinsel ilişki sırasında vajinadan ses gelmesi gibi sorunlar sebebiyle gerçekleştirilir.

 

 

Vajina Daraltma Ameliyatı

Genital güzelleştirme prosedürleri kapsamında sıkça yapılan vajina daraltma ameliyatı, sarkmanın derecesine göre, ihtiyaçlar doğrultusunda ve kişiye özel olarak planlanır. Yapılan genel sağlık taramaları ve detaylı fiziki muayeneler sonucunda, vajinoplasti ameliyatı için sağlık koşulları elverişli olan hastalar, ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerle ilgili kapsamlı bir şekilde bilgilendirilirler. Vajinoplasti ameliyatı, sarkmanın şekline göre, vajinanın ön veya arka duvarından doku çıkarılarak, yırtılan alanlar varsa birleştirilerek ve dikiş atılarak gerçekleştirilir. Operasyon sırasında eriyebilen estetik dikişler kullanılmaktadır. Genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen ameliyat ortalama 1 saat sürebilmektedir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Genital bölge güzelleştirme kapsamında sıkça uygulanan vajina daraltma ameliyatı fiyatı hasta için karar aşamasında önemli bir değerlendirme kriteridir. Vajina daraltma ameliyatı fiyatı için belirleyici olabilen bazı faktörler vardır. Vajina daraltma ameliyatı fiyatı; ameliyatta kullanılan tekniğe, ameliyatı gerçekleştirecek uzman doktorun profesyonelliğine ve mesleki tecrübesine, ameliyatın gerçekleşeceği kliniğin sahip olduğu teknolojik donanımlara bağlı olarak değişebilmektedir. Dolayısıyla, vajinoplasti fiyatları hakkında bilgi almak için, muayene yapılması en doğru seçenek olacaktır. Sizin için hazırlanan vajinoplasti tedavisi hakkında bilgi almak ve vajina daraltma ameliyatı fiyatını öğrenmek için hemen tıklayın!

 

 

Bursa Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatı, doğru ve titiz bir prosedür planlamasını gerektirmektedir. Vajinal gevşeme ve sarkmalar, hangi nedenlere bağlı olarak gelişirse gelişsin, doğru bir uzman doktor ve klinik seçimiyle, kolayca giderilebilen problemlerdir. Bursa vajina daraltma ameliyatı için, Op. Dr. Yuliya Doster Klinikle iletişime geçerek, cerrahi öncesi ve sonrası süreçleri konforlu bir şekilde atlatabilir, sağlıklı bir cinsel yaşamın önünü açabilirsiniz.  Jinekoloji alanında uzun yıllara dayanan mesleki tecrübesiyle, Op. Dr. Yuliya Doster, Bursa vajina daraltma ameliyatı randevu oluşturma işlemleri sonrasında, vajinoplasti prosedürünün başından sonuna tüm aşamalarıyla ilgili profesyonel yaklaşımları ve müdahaleleriyle, hastalarının sağlığına kavuşmuş ve bedenleriyle barışık bir şekilde klinikten ayrılmalarını sağlar.

 

 

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Vajina estetiği kapsamında da uygulanabilen vajinoplasti ameliyatı sonrası gebelik konusu kafalarda soru işareti oluşturabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatları, üreme fonksiyonlarına zarar vermez. Vajinanın tekrar genişleme riskini minimize etmek için, doğumun sezeryan yöntemiyle gerçekleştirilmesi önerilir. Gebeliğin yanı sıra, vajinoplasti ameliyatı sonrası işlemin kalıcılığı da merak konusudur. Vajina, vajinoplasti ameliyatı sonrası, normal doğuma bağlı olarak tekrar genişleyebilmektedir. Vajina estetiği, kişinin genel sağlık koşulları elverdiği müddetçe tekrarlanabilen bir operasyondur.

 

 

 

Vajinoplasti İyileşme Süreci

Vajinoplasti ameliyatı olanların ameliyat öncesi ve sonrası için uygulaması gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Vajinoplasti ameliyatı 1 gece hastanede yatışı gerektirebilir. Hastanın, vajinoplasti iyileşme süreci ile ilgili bilmesi, yapması ve kaçınması gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 

Vajinoplasti ameliyatı olanlar; birkaç gün istirahat sonrası, gündelik yaşantıya dönebilir, iş başı yapabilir.

En az 15 gün süreyle günlük aktivitelere dikkat edilmeli, bedensel olarak zorlayıcı ve yorucu hareketlerden kaçınılmalıdır.

Uzman doktorun reçete ettiği antibiyotik ve ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Vajinoplasti ameliyatının banyo yapmayı engelleyecek bir durumu yoktur. Ayakta duş alınabilir.

Dikişlerin iyileşmesi 6-8 hafta sürebilmektedir.

Vajinoplasti iyileşme süreci içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken konu hijyendir. İşlem bölgesi temiz ve kuru tutulmalıdır.

Pansuman tarif edildiği şekilde yapılmalıdır.

Vajina daraltma ameliyatı sonrasında 6 ila 8 hafta cinsel ilişkiye ara verilmesi gerekir.

Vajina ameliyatı sonrası vajinal lekelenmeler normal kabul edilir. Kokulu ve yeşil renkli akıntılar enfeksiyona işaret eder, mutlaka takip edilmelidir.

Vajina daraltma ameliyatı dikişleri tam olarak iyileşene kadar, havuza ve denize girilmemeli, zorlayıcı spor aktivitelerinden uzak durulmalıdır.

Randevu Alın

    Op. Dr. Yuliya Doster
    ×