Kadın Hastalıkları Nelerdir?

Ergenlikten menopoza kadar, bir kadının üreme organı, normal cinsel aktivite, hamilelik, yaşlanma ve bazen hastalık ya da yaralanma süreçleriyle sürekli değişir ve çeşitli kadın hastalıklarının meydana gelmesi ile karşılaşır.

Jinekoloji; kadın üreme sistemlerinin ve göğüslerinin sağlığı ile ilgilenen kadın hastalıkları tıbbi bilim dalıdır. Kadın hastalıkları; kadın üreme sistemini etkileyen bozukluklardır.

En Yaygın Kadın Hastalıkları Nelerdir?

Düzensiz döngüler veya ağrılı aylık kramplar kadınları etkileyen yaygın kadın hastalıklarından olsa da, bunlar hiçbir şekilde kadınların norm olarak uyum sağlaması gereken durumlar değildir dolayısıyla kadın hastalıkları en yaygın kadın hastalıkları olarak sınıflandırılmamaktadır..

Menstrüel bozukluklardan idrar kaçırmaya kadar değişen kadın hastalıkları için pek çok cerrahi ve tıbbı müdahale yöntemi bulunmaktadır.

Özellikle ağrılı kramplar, şiddetli karın ağrısı veya adetler arasında veya cinsel ilişki sırasında ağır ve/veya uzun süreli kanama yaşıyorsanız, bu durumlar kadın hastalığı sorununun belirtileri olabileceğinden doktorunuzla konuşmanız gerekmektedir.

Kadın Hastalıkları Belirtileri Nelerdir?

Kadın hastalıkları belirtileri kişiden kişiye ya da hastalıktan hastalığa farklılık göstermektedir. Bu sebeple belirtileri anlamak ve sabitlemek oldukça zor olabilir. Kadın hastalıkları uzmanınıza yapacağınız sık ziyaretler, düzenli muayene olmanıza ve erken teşhis için zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Kadın hastalıkları hizmetlerimiz hakkında sorularınız varsa bizi arayın!

 

İletişime Geçin
Size Nasıl Yardımcı Olalım? Telefon +90 544 885 01 00
Bize Ulaşın
Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz.

    Pratik Bilgiler
    Sizin için önemli konular...
    Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt
    Op. Dr. Yuliya Doster
    ×