BENİM BUNA HAKKIM VAR! Genital estetik olmak için 5 sebep

📌YAŞAM SÜRELERİMİZ ARTTI 

Bir kadın çocuklarını büyütüp iş hayatında da istenilen pozisyona ulaştığında hayatı, adeta daha yeni başlıyor😊🤷‍♀️Fakat gerçek şu ki, bedeni fiziki açısından eskisi gibi olmayabilir. Bedenini aktif ve mutlu bir yaşam sürdürmek için uygun seviyede desteklemesi gerekiyor. En önemlisi, bu destek, genital dokular için de mümkündür!

📌HAYAT STANDARTLARIMIZ DEĞİŞTİ

Eskiden doğum sonrası veya belli bir yaşta idrar kaçırma normal bir şey olarak kabul edildiyse de, artık biz hayat kalitemizi düşüren idrar kaçırma sorunu ile yaşamak istemiyoruz. Vajina ve idrar torbası destek dokuları onarılabilir ve böylece bedenimiz daha sağlıklı olur, hayat kalitemiz düşmez

📌TIP GELİŞEREK BİZE GENÇ VE SAĞLIKLI KALMA FIRSATI SUNUYOR 

Her kadının çevresinde yaş ile idrar kaçıran, dokuları bozulmuş ve hatta organ sarkması olan bir kadın akrabası veya tanıdığı vardır. Ancak bu durum, bir “normal”in göstergesi değildir. Bizim anneanne babaannelerimize ve onların annelerine tıbbın gelişmesi ile gelen doku onarma fırsatı sunulsa idi,  bu fırsattan mutlaka yararlanırlardı😊🙏ancak onların zamanında böyle bir olanak yoktu.🤷‍♀️.

📌BEDEN BİR BÜTÜN OLARAK ALGILANIR, genç kalma da tüm beden genç ise mümkündür.

Genital bölge de tıpkı burun, kulak, el gibi vücudumuzun bir parçasıdır. Örneğin bir kişinin dişleri çarpık olduğunda, güzel ve rahat olmak için diş telleri, implantlar yaptırır, herhangi bir vücut bölgesi istediği gibi değil ise, görüntü ve fonksiyonunu değiştirecek estetik müdahaleler yapar ve bu da günümüzde çok doğal karşılanır. Genital bölgeyi bu müdahalelerden ayrı tutmak hem estetik açıdan hem de organların gelişen fonksiyon bozukluğu nedeniyle bedenin tam iyilik halinin sağlamasını engeller. 

📌KALİTELİ CİNSEL HAYATIN OLMASI genel sağlık ve iyilik halimizde  önemli bir rolü vardır. 

Bozulmuş genital dokular fonksiyon bozukluğuna ve özgüven kaybına da neden olur. Onarım ile cinsel hayatın ve genel iyilik halinin kalitesi artar, özgüven kaybı ortadan kalkar. 

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×