Genital Dolgu

Genital Bölgeye Dolgu Enjeksiyonları

Genital bölge güzelleştirme prosedürleri kapsamında, cinsel işlev bozukluklarının giderilmesi amacıyla uygulanan genital bölgeye dolgu enjeksiyonları, son yılların gözde anti aging uygulamalarından biri haline gelmiştir. Genital dolgu enjeksiyonu işlemi, bilinen diğer ismi ile; vajina dudak dolgusu planlanmış diğer genital bölge operasyonlarıyla bir arada yapılabileceği gibi, ileri düzeyde olmayan sarkma problemlerinin giderilmesinde, tek başına da uygulanabilmektedir. Genital bölgeye dolgu enjeksiyonları konusunda sıklıkla tercih edilen ve güvenle uygulanan 2 yöntem vardır.

  • Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Enjeksiyonu

Vücutta doğal olarak var olan hyalüronik asit, cildin nem dengesinden ve elastikiyetinden sorumludur. Hyalüronik asit seviyesinin yaşa bağlı olarak zaman içerisinde azalmaya başlamasıyla birlikte meydana gelen sarkma ve kırışıklık problemleri, hyalüronik asit bazlı dolgularla telafi edilebilmektedir. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarının genital bölgeye uygulanması işlemi vajina dolgusu; hacmin artırılması ve bölgenin dolgunlaştırılarak; cinsel temas duyarlılığının artırılması amaçlanmaktadır. Başka prosedürlerle bir arada uygulanacaksa, ameliyathane koşullarında yapılması gerekmektedir. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonunun tek başına uygulanacağı durumlarda, enjeksiyon işleminin, kozmetik ve estetik jinekoloji alanında uzmanlaşmış bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Lokal anestezi altında yapılan vajina dış dudak estetiği uygulaması sonrası, hastalar rahatlıkla gündelik yaşantılarına devam edebilmektelerdir. Peki bikini bölgesi dudaklar nasıl alınır ve vajina dolgusu nasıl yapılır?

  • Otolog Yağ Dolgusu Enjeksiyonu

Otolog yağ dolgusu enjeksiyonu, kişilerin kendi yağ hücrelerinin, kök hücreden zengin hale getirilerek iyileştirilmesi istenilen alanlara enjekte edildiği genital dolgu işlemini ifade eder. Genital bölge gençleştirme uygulamaları içerisinde oldukça tatmin edici sonuçlar sunan otolog yağ dolguları ile yapılan genital dolgular cinsel yaşam kalitesini artıran prosedürlerden bir tanesidir. Cerrahi olmayan bu işlem, liposuction yöntemiyle bir arada uygulanması gerektiği için, ameliyathane şartlarında yapılan bir genital dolgu operasyonudur.

Genital Dolgu Nedir?

Son yıllarda yaygın olarak uygulanmaya başlayan genital bölge güzelleştirme, genital dolgu ve gençleştirme işlemlerinin, sadece estetik prosedürler kapsamında değerlendirilmesi, yetersiz ve yanlış bir bakış açısıdır. Vajina dış dudak dolgusu yaptıranlar için genital bölgeyle ilgili yapılan müdahalelerin büyük bir kısmı, fonksiyon bozukluklarının ve kayıplarının tedavi edilmesine yöneliktir. Genital bölgede meydana gelen sarkma problemlerinin, farklı fizyolojik şikayetleri de beraberinde getirdiği bilinmektedir. Bu sebeple, bir jinekolog tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir.

Genital dolgu nedir sorusunun cevabından önce, genital bölge hangi sebeplerle dolgu enjeksiyonuna ihtiyaç duyabilir sorusunun cevabını vermek gerekir. Cerrahi olmayan prosedürler içerisinde yer alan genital dolgu / vulva botox enjeksiyonları, çeşitli nedenlere bağlı gelişen ve ileri düzeyde olmayan genital bölge sarkma problemlerinin tedavisinin yanı sıra, uyarılma bozukluğunun giderilmesinde de uygulanan etkili bir yöntemdir. Cinsel duyarlılık; bazen yapısal olarak- yani doğuştan- yetersiz olabilmekte, bazen de sarkmalara bağlı olarak bozulabilmektedir. Genital dolgu enjeksiyonlarıyla, vajina dudak dolgusu tamamlanır ve bölgenin dolgunlaştırılması, hacminin artırılması ve cinsellikten alınan hazzın bu sayede artırılması hedeflenir.

Genital Dolgu Bursa

Genital sağlığa yönelik cerrahi olan ya da olmayan tüm prosedürlerin, bir jinekolog tarafından, uygun klinik koşullarda gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Mahremiyet duygusunun ön planda ve baskın olması sebebiyle, gerektiği kadar ciddiye alınmayan, ihmal edilen ya da dile getirilemeyen genital bölge sağlık sorunları, kadınlarda cinsel kimlik farkındalığının artmasıyla birlikte önem kazanmış, bu da kozmetik ve estetik jinekoloji alanında gerçekleştirilen prosedürlere olan ilgiyi artırmıştır. Bu alanda aldığı eğitimlerle ve mesleki tecrübeleriyle, genital dolgu Bursa aramalarında ilk olarak göze çarpan isim Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yuliya Doster’dir. Uzman hekim, Kurucusu ve sahibi olduğu Op. Dr. Yuliya Doster Klinik ’de, hasta mahremiyeti ve güvenliğini ön planda tutan bir yaklaşımla, 2017 yılından bu yana, ameliyatlı ve ameliyatsız genital bölge güzelleştirme prosedürlerini başarıyla uygulamaktadır. Genital dolgu Bursa ilinden veya farklı şehirlerden randevu almak isteyen hastaların, Op. Dr. Yuliya Doster Klinik ile iletişime geçmeleri yeterlidir.

 

Randevu Alın

    Op. Dr. Yuliya Doster
    ×