Genital Bölge Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölge kararmasından şikayetçi olan pek çok kadın bu sorunun cevabını arıyor. Genital kararma kadınlar arasında oldukça yaygın bir kozmetik sorun. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığa yol açmasa da görsel açıdan rahatsızlık hissi veriyor. Kirliymiş izlenimi veren bu kararmalar vulva üzerindeki bütün dokularda meydana gelebiliyor. Kilitoris, vajina, anüs çevresi hatta bazen de bikini bölgesi normalden daha koyu bir renge bürünebiliyor. Hal böyle olunca; dış genital bölgeyi hafifletecek, aydınlatacak, daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturacak yöntemlerin arayışına giriyoruz. Peki, cinsel aktiviteler için havanın kararmasını beklemek istemeyenler; bikini, mayo iç çamaşırı gibi giysileri özgürce ve özgüvenle giymek isteyenler, genital bölge kararmaları için ne yapmalılar? En güvenli yöntem hangisi? Genital bölge bireysel yöntemlerle ya da bitkisel reçetelerle beyazlatılabilir mi? Genital bölge beyazlatmanın en güvenli yolu nedir? Tüm bu soruların cevabını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Genital Beyazlatma Mümkün Mü?

Genital bölgede oluşan kararmalar; ağrı, acı, işlev kaybı gibi sorunlara yol açmazlar. Bu sebeple, bu sorun karşısında ilk adım genellikle bir doktora başvurmak olmaz. Doğal yöntemlerle bu işi evde bireysel olarak çözmeye çalışmak ilk aşamada tipik bir davranış biçimidir. Duyduğumuz, gördüğümüz, okuduğumuz birçok şeyi uygulamaya çabalarız. Kimi zaman ufak tefek değişimler gözlemler; doğru yolda olduğumuzu sanırız. Oysaki sevgili hanımlar; limon ve elma sirkesi salatada, aloa vera saksıda, patates tabakta güzeldir! Genel vücut sağlığı; hatta cilt sağlığı açısından da son derece faydalı olduklarını söyleyebiliriz. Ancak dış genital bölgeye bu ürünlerle masaj yapmaya çalışmak konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Vajina florasının bozulmasına, tahrişlere ve kalıcı izlere sebebiyet verebilirsiniz. Peki genital kararmalar için ilk adım ne olmalı?

Genital Bölge Kararmasına Yol Açan Nedenler Araştırılmalı

Kozmetik bir sorun olarak gündeme gelen genital bölge kararması, geri planda tedaviye muhtaç bir hastalığı barındırıyor olabilir. Bu sorun kimi zaman da değiştirilmesi ya da terkedilmesi gereken bazı alışkanlıkların sinyalini veriyor olabilir. Ne şekilde tedavi edilirse edilsin, altında yatan nedenler düzene girmeden bu sorundan kalıcı olarak kurtulmak çok da olası değil. Bakınız bu sorun hangi sebeplerle gündeme gelebiliyor:

  • Hormon seviyelerindeki istikrarsızlık

Gebelik, doğum, menopoz, hormon dalgalanmalarının en yoğun yaşandığı periyotlardır. Buna ek olarak, polikistik over sendromunun varlığında da hormon seviyeleri normal seyretmez. Genital bölge kararmasının altında yatan neden hormon bozukluğu olabilir. Dolayısıyla, öncelikle hormon düzensizlikleri giderilmelidir.

  • Kullanılan bazı hormon ilaçları

Genital kararmalar; düzenli olarak kullanılan bazı hormon ilaçlarının tatsız bir yan etkisi olarak da gündeme gelebilir.

  • Hatalı epilasyon uygulamaları

Genital bölgedeki tüylerin temizlenmesi için başvurulan hatalı yöntemler ve uygulamalar dış genital bölgede renk tonunu bozabiliyor.

  • Sürtünme kaynaklı tahrişler

Sürtünmenin yol açtığı tahrişler, kilo sorunu yaşayan kadınlarda daha çok meydana geliyor. Bu tahrişler zaman içerisinde koyu ve kalıcı cilt lekelerine dönüşebiliyorlar.

Genital Bölge Beyazlatma İçin Ne Yapmalı?

Genital bölgeyle ilgili yaşanan tüm sorunlarda olduğu gibi genital kararma problemi için de bir jinekoloğa başvurmalısınız. Kozmetik ve estetik boyutları olan bu uygulama için tercihiniz estetik jinekoloji alanında tecrübesi ve uzmanlığı olan jinekologlardan yana olmalıdır. Genital bölgede çeşitli sebeplerle meydana gelen kararmalar kliniğimizde lazer teknolojisinde son nokta olarak değerlendirilen FemiLift karbondioksit lazer cihazı ile tedavi edilmektedir. Estetik jinekoloji alanında uzmanlığı ve sayısız uygulama tecrübesi olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanımız Op. Dr. Yuliya Doster’den randevu almak için; https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linki üzerinden form doldurmanız yeterli.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×