Barbie Genital Estetik Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

İlk olarak ABD’de dillendirilen Barbie genital estetik tüm dünyada hızla yayılmaya ve popüler hale gelmeye başladı. Özellikle genç kadınlar tarafından rağbet gören Barbie genital estetik aslında kombine bir vajina estetiği. İlk etapta kulağa oldukça farklı ve sosyetik gelse de Barbie genital estetik görünümünü sağlamaya yardımcı olan prosedürlere birçoğumuz aşinayız.  

Barbie Genital Estetik Nedir?

Barbie genital estetik, aşırı iç dudak dokusunun mümkün olduğunca azaltılarak dış dudaklar tarafından tamamıyla kapatılması ile elde edilen görünümdür. Labioplasti ameliyatlarında Barbie estetiği sıklıkla talep edilir. Labioplasti dünya genelinde genital güzelleştirme kapsamında oldukça rağbet gören estetik prosedürlerden bir tanesi. Genital iç dudaklarda meydana gelen sarkma ve şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla uygulanıyor. Ameliyatta kullanılacak teknikler; kişilerin anatomik yapısına, ihtiyaçlarına ve taleplerine göre belirleniyor. Az önce de belirttiğimiz gibi genital bölgede Barbie estetik görünüm birkaç farklı prosedürün kombinasyonundan oluşuyor. Labioplasti dışında kilitoris dokularının toparlanması ve büyük dudaklara; hyalüronik asit veya otolog yağ enjeksiyonlarıyla dolgu gibi uygulamaları da kapsıyor.

Barbie Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Barbie genital estetikte öncelikle genital iç dudaklar olabildiğince küçültülüyor. Kilitoris bölgesinde deri fazlalıkları alınarak sarkık dokular toparlanıyor. Otolog yağ enjeksiyonlarıyla ya da hyalüronik asit bazlı dolgularla dış genital dudaklarda oluşan çöküntüler gideriliyor.

Barbie Genital Estetiğin Avantajları Nelerdir?

Kombine genital güzelleştirme prosedürleriyle elde edilen Barbie genital estetik, özel bölgeye oldukça genç ve çekici bir görsellik kazandırıyor. Barbie genital estetik sarkan veya düzensiz görünümde olan iç dudakların estetik bir şekilde kamufle olmasını sağlıyor. Dış genital bölgenin fonksiyonelliğini artıran kombine prosedürler aynı zamanda cinsel yaşam kalitesini de büyük ölçüde artırıyor.

Kilitoris Bölgesine Yapılan Müdahale Cinsellikte Haz Kaybına Yol Açar Mı?

Kendinizi genital estetik konusunda uzman ve tecrübe sahibi doktorlara emanet ettiğiniz müddetçe Barbie genital estetik için uygulanan prosedürlerin hiç biri cinselliği olumsuz yönde etkilemez. Aksine her bir prosedür cinsellikten alınan hazzı maksimize eder. Kilitoris bölgesinde yapılan işlem; fazla dokuların çıkarılması ve sarkmaların giderilmesiyle ilgilidir.

Barbie Estetik İçin Labioplasti Tek Başına Yeterli Olabilir Mi?

Öncelikli amaç, küçük dudakların küçültülmesi ve şekillendirilmesiyse; labioplasti neden tek başına yeterli olmasın diye merak ediyor olabilirsiniz. Labioplasti prosedürü çeşitli nedenlerle sarkan genital iç dudakların cerrahi olarak toparlandığı ve şekillendirildiği bir uygulamadır. Genital iç dudaklar; yaşlanmaya, yapısal faktörlere, vajinal doğumlara bağlı olarak zaman içerisinde büyük genital dudakların dışına taşacak şekilde sarkabilir. Bu durum çeşitli fizyolojik rahatsızlıkları beraberinde getirir. Cinsel ilişkide acıya, tahrişlere, idrar yolları enfeksiyonuna, vajinal enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Labioplasti ameliyatıyla bu sorunların giderilmesi hedeflenir. Barbie estetiği labioplastinin bir parçası olsa da; tek başına iç dudakların hedeflendiği bir uygulama ile bu görünüm sağlanamaz. Barbie genital estetikte arzu edilen; dış genital dudakların iç dudakları tamamıyla saran ve kapatan bir görünüm kazanmasıdır. Bu görseli yakalamak için genital bölgede sarkma problemleri yaşamayı beklemeye gerek yoktur.

Barbie Genital Estetik Herkes İçin Uygun Mu?

Herkeste dış genital bölge anatomisi farklılık gösterir. Barbie genital estetik, genital dudak ölçülerine göre kişiye özel planlanan bir prosedürdür. Genital estetik yaptırmayı düşünen kadınlar; doğal görünümü ya da Barbie görünümü tercih edebilirler.

Cinsel ilişki sırasında, egzersiz yaparken ya da dar giysiler giydiğinizde, iç genital dudaklar rahatsızlık hissi veriyorsa; tüm genital güzelleştirme prosedürlerinin estetik ve kozmetik jinekoloji alanında uzman olan doktorumuz tarafından başarıyla gerçekleştirildiği kliniğimizden https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linkini tıklayarak online randevu alabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×