Ameliyatsız Vajina Daraltma İşlemi Sonrası Bilmeniz Gerekenler

Cerrahi prosedürlerin ameliyatsız seçeneklere göre; ağrı, acı, kanama, dikiş, pansuman gibi iyileşme sürecini biraz daha meşakkatli ve konforsuz hale getiren dezavantajları vardır. Her prosedür için olmasa da iyileşme sürecini daha çabuk atlatmak isteyen, ameliyattan gözü korkan, yapılan işlemden daha hızlı netice almak isteyen ya da sağlık durumu gereği cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi edilmesi gereken hastalarımız için ameliyatsız çözümler avantajlı bir alternatif olabiliyor. Vajina daraltma ve sıkılaştırma hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemlerle uygulanabilen genital estetik prosedürlerinden bir tanesi. İşlem sonrası bir an önce toparlanmak ve gündelik hayata karışmak isteyen hastalarımız ameliyatsız vajina daraltma işlemini tercih ediyorlar. Hangi seçeneğin daha iyi olduğuna ise yaptığımız görüşmeler ve muayeneler sonrasında birlikte karar veriyoruz. Sadece iyileşme sürecindeki avantajları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak yanlış bir yaklaşımdır. Sorunlar bireysel olduğu gibi tedaviler de kişiye özel olarak planlanmalıdır. Ameliyatsız genital estetik kararı alırken sadece taleplerinizi değil, ihtiyaçlarınızı ve gereklilikleri de göz önünde bulunduruyoruz.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Kimlere Yapılabilir?

Ameliyatlı ya da ameliyatsız genital estetik kavramı gittikçe yaygınlaşmaya ve benimsenmeye başladı. Birçoğumuz genital gençleştirmenin fonksiyonel iyileştirme anlamına geldiğini biliyoruz artık. Gevşeme ve sarkma gibi vajinal dokularda meydana gelen deformasyonların, sıkılaştırma prosedürleriyle giderilmesi bu deformasyonlara bağlı gündeme gelen birçok fizyolojik şikayetin tedavi edilmesi anlamına geliyor. Vajina daraltma için hangi yöntemin daha iyi olduğuna araştırma yaparak karar veremezsiniz.

  • Vajinal dokularınız sadece cerrahi yöntemle toparlanabilecek derecede deforme olmuş olabilir.
  • Vajinal genişleme sonucu meydana gelen şikayetlerinizin şiddeti için ameliyatsız vajina daraltma yöntemi yetersiz kalabilir.
  • Yaşınız ya da genel sağlık durumunuz cerrahi prosedürler için elverişli olmayabilir
  • Sorunlarınız ve şikayetleriniz ameliyatsız seçeneklerle kontrol altına alınabilecek düzeyde olabilir.

Kısacası tüm bunları anlayabilmek ve karar verebilmek için öncelikle sizi muayene etmemiz gerekiyor.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Hangi Durumlarda Etkili?

Vajina deformasyonları; yaşlanma, doğum yapmış olma, menopoz, genetik gibi birçok sebebe bağlı olarak meydana gelse de normal doğumların kaçınılmaz sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Zor doğumlar ya da birden fazla sayıda vajinal doğumlar sadece vajinal bollaşmaya değil idrar torbası ya da rahim sarkması gibi sorunlara da yol açabiliyor. Bu tarz durumlarda cerrahi vajina daraltma daha etkili bir çözüm seçeneğidir. Ameliyatsız vajina daraltma; cinsellikte haz ve his kaybı ya da idrar kaçırma gibi sorunların çözümünde etkili sonuçlar sunabiliyor.

Kliniğimizde Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Yapılıyor?

Yaptığımız görüşmeler ve detaylı muayeneler neticesi sizin için hangi yöntemin daha ideal olacağına birlikte karar veriyoruz. Ameliyatsız genital estetik için ileri seviye karbondioksit lazer teknolojisini kullanıyoruz. Prosedür 6 hafta arayla 2 ya da 3 seans olarak gerçekleştirilebiliyor. Tamamen ağrısız olan ve anestezi gerektirmeyen bu işlem 20 dakikada tamamlanıyor ve hastalar gündelik yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Ameliyat olmak istemeyen, işlem sonucunu bir an önce görmek isteyen ve iyileşme sürecinde istirahat etmek için zamanı olmayan kişiler, karar vermeden önce; https://www.yuliyadoster.com/tedavi/lazerle-vajina-sikilastirma/ bağlantısını ziyaret ederek lazerle vajinal sıkılaştırma prosedürümüz hakkında daha detaylı bilgilere erişebilirler.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Vajina estetiği ameliyat sonrası iyileşme süreci göz önünde bulundurulduğunda ameliyatsız genital estetik seçenekleri daha avantajlıdır. Lazerle vajina daraltma uyguladığımız hastalar sosyal yaşantılarına hemen dönebiliyorlar. İşlem sonrası vajinanın kendini toparlama ve yenileme sürecinde; akıntılar ya da pembe renkli kanamalar meydana gelmesi normaldir. Lazerle vajina daraltma sonrası hastalarımızın bildirdiği ciddi bir komplikasyon olmasa da işlem sonrası fark ettiğiniz değişiklikler için bizimle mutlaka iletişime geçmelisiniz. Bir haftalık cinsel perhiz dışında işlem sonrası için hastalarımıza herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz.

Ameliyatsız Vajinal Daraltma Tedavisinden Ne Beklenmeli?

Doğum, emzirme menopoz gibi hormon değişimlerine bağlı olarak vajinada kuruluk ve rahatsızlık hissi artış gösterebiliyor. Ameliyatsız vajinal daraltma tedavisi; kolajen üretimini teşvik eder ve bu sayede nem oranında artış elde edilir. Kaybettiği elastikiyeti ve nemi yeniden kazanan vajina, fonksiyonel olarak iyileştirilmiş ve gençleştirilmiş olur. Vajinal kuruluk sebebiyle ağrılı cinsellik yaşıyorsanız, vajinal genişleme; haz ve his kaybına yol açmışsa, ani reflekslerle idrarınızı tutamıyorsanız, lazerle vajina daraltma sizin için uygun bir tedavi seçeneği olabilir. https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ bağlantısı üzerinden online randevu oluşturarak bu şikayetlerinizden zahmetsiz ve konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

×