Orgazm Bozukluğu İçin Vajinoplasti Bir Çözüm Olabilir Mi?

Cinsellik, yetişkinlerin yaşamında, mis kokulu bir çiçek bahçesi, kocaman bir oyun alanıdır. Sahadan mutlu ayrılmak önemlidir. Oyunbozan olmamak adına mutluymuş gibi yapmak, keyif almış gibi davranmak sizi ortama yabancılaştırır. Buna orgazm taklidi diyoruz. Tüm koşulların sağlanmasına ve yeterli uyarılmaya rağmen doyum noktasını yakalayamayan ve orgazm bozukluğu yaşayan kadınların sıkça başvurduğu bir davranış. Peki, bu şekilde devam etmek zorunda mıyız? Elbette hayır! Genital güzelleştirme ameliyatlarının nimetlerinden faydalanarak bu sorundan zahmetsiz bir şekilde kurtulmak mümkün. En yaygın başvurulan yöntem ise vajinoplasti. Peki, vajinoplasti nedir? Orgazmı nasıl destekler? Vajinoplasti, vajina daraltma prosedürü olarak da biliniyor. Uygulama sonrası vajinada elde edilen sıkılık, cinsel duyarlılığı artırıyor ve vajinal orgazmı maksimize ediyor.

Orgazm problemlerinde vajinoplasti ameliyatı ne derece etkilidir sorusunun cevabına geçmeden önce kadınlarda orgazm bozukluğuna yol açan nedenleri açıklamak istiyorum. Zira nedenler tespit edilip etkenler ortadan kaldırılmadan hiçbir yöntem tek başına etkili sonuçlar sunmaz. İşte size kadınlar nasıl orgazm olur sorusunun cevabı için ipucu niteliğindeki en yaygın orgazm bozukluğu nedenleri!

Bazı Kadınlar Neden Orgazm Olamaz?

Kadınlarda orgazm bozukluğu derin bir konudur. Bu durumun psikolojik alt yapısı da olabilir, fizyolojik sebepleri de. Bir kadın, orgazmla hiç tanışmamış da olabilir, zaman içerisinde de bu sorunu yaşayabilir. Vajinoplasti ameliyatı fizyolojik engelleri kaldırır. Peki ya psikolojik olanlar? Sorun psikolojikse kadınlar nasıl orgazm olur? Altta yatan nedenler tek tek tespit edilip cinsel terapi yöntemleriyle tedavi edilmelidir. Kısacası; vajinoplasti nedir? Vajinoplasti ameliyatı nasıl yapılır? Araştırmaları yapmaya başlamadan önce orgazm olmanızın önündeki psikolojik engelleri kaldırmanız gerekir.  

  • Baskı Altında Büyümek

Yetiştirilme tarzı, kadınların cinselliğe ve cinsel kimliklerine bakış açılarını şekillendiriyor. Baskıcı toplumlarda ve aile yapılarında kadınlara biçilen geleneksel rollerde dişilik hep geri planda bırakılmıştır. Cinsellik kavramıyla ayıp kavramının iç içe geçtiği söylemlerle ve davranış biçimleriyle yetiştirilmiş olan bir kadının, cinsel kimliğini keşfetmesi zaman alır.

  • Masturbasyonla İlgili Bilgi Kirliliği

Sağlıklı bir cinsel yaşam için kadının kendi bedeniyle ilgili farkındalığı son derece önemlidir. Aşırı bir davranış biçimine dönüştürülmediği müddetçe mastürbasyon haz noktalarımızı keşfetmemiz açısından faydalı bir rehberdir. Beri yandan yaşamımızda çok fazla yer tutması cinsel yaşantıyı olumsuz yönde etkileyebilir. Kısacası mastürbasyon, Cinsel ilişkide avantaj da olabilir dezavantaj da. Bu dengeyi iyi korumak gerekir. Masturbasyon orgazm garantisi yüksek bir davranıştır. Cinsel ilişkide kadınlar nasıl orgazm olur sorusuna; bazen de mastürbasyonun konfor alanından çıkmak gerekir şeklinde yanıt verilebilir.

  • Orgazm Sadece Sizin Sorumluluğunuz Değil

Partnerle iletişim kopukluğu, uyumsuzluk gibi sebepler de orgazm sorunlarında rol oynayabilir.  

  • Duygu Durum Bozuklukları Ve Kötü Alışkanlıklar

Orgazm dikkat dağınıklığını sevmez. Duygusal ve zihinsel olarak odaklanabilmek gerekir. Depresyon, çökkün ruh hali, duygusal stres orgazm sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bunun yanı sıra, alkol, uyuşturucu gibi zihin fonksiyonlarını tahribata uğratan alışkanlıkların da orgazm üzerinde olumsuz etkileri vardır.

  • Estetik Kaygılar Ve Özgüven Eksikliği

Bedeninden hoşnut olmayan bir kadının kendini çekici hissetmesi zordur. Cinsel ilişkiye pasif ve çekingen bir katılım mutlu sonla bitmeyebilir.

Peki, Ya Sorun Psikolojimizde Değil Vajinamızdaysa?

Orgazm olamamanın en yaygın fizyolojik gerekçesi vajinal bollaşmadır. Yaşlanma, doğum, çoklu doğum, zor doğum, kilo kaybı gibi faktörler vajinada gevşeme ve sarkma sorunlarına yol açabilir. Vajinada meydana gelen bu tarz deformasyonlar kayıp penis sendromu dediğimiz; vajinanın penisi yeterince kavrayamaması sorununu gündeme getirebilir. Bu durum, cinsel ilişkide haz kaybına ya da orgazm olamamaya sebebiyet verebilir. Vajinoplasti ameliyatı bu tarz durumlarda kadınlar nasıl orgazm olur sorusunun en popüler cevabı olabilir.

Vajinoplasti Orgazm Üzerinde Ne Kadar Etkili?

Vajinoplasti, vajinadaki dokuların çıkarılması, kesilen kısımların birbirine yaklaştırılması ve dikilmesi prosedürüdür. Bu sayede elde edilen daralma neticesi vajinal bollaşmayla gündeme gelen; İdrar kaçırma, gaz ve gaita kaçırma, cinsel ilişkide haz kaybı, ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi gibi şikayetler giderilmiş olur. İhtiyaçlar doğrultusunda labioplasti ya da perinoplasti gibi farklı genital güzelleştirme ameliyatlarıyla da kombine edilerek uygulanabilir. Sarkma ve genişlemenin derecesine göre değişen ölçülerde vajinal daraltma sağlayan uygulama en çok da cinsel yaşantıya olan katkıları sebebiyle rağbet görüyor. Hastaların büyük bir kısmı vajinoplasti sonrası cinsel ilişkiden daha çok haz aldıklarını bildiriyor. Olumlu geri dönüşlerin sadece kadınlara ait olmadığını belirtmek isterim. Vajinoplasti, erkekleri de mutlu ediyor.

Vajinoplasti nedir? Nasıl uygulanır gibi konularda daha detaylı bilgi almak için tedavi prosedürlerimizi inceleyebilir; fiyat ve diğer konularda bilgi almak için https://www.yuliyadoster.com/iletisim/ bağlantısını tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

×