Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, magazin basınında bir moda akımı gibi lanse edilse de hakkında bilimsel çalışmalar yapılan kapsamlı bir konu. Bazen vajina estetiği olarak karşımıza çıksa da bu eksik bir tanımlama. Zira, prosedür sadece vajinayı değil dış genital bölgede yer alan tüm bölümleri hedef alıyor. Genital estetik çatısı altında gerçekleştirilen prosedürler sadece görsel güzellik anlayışına hizmet etme amacını taşımıyor. Dış genital organlarda fonksiyonel iyileştirme de sağlıyor. Genital organları en çok yıpratan nedenlerin başında ise vajinal doğumlar geliyor. Bunun yanı sıra yaşlanma ve yapısal faktörler de genital bölge deformasyonlarına yol açabiliyor. Genital enfeksiyonlar, idrar kaçırma problemleri, cinsel ilişkide haz kaybı ve benzeri sebepler, genital bölgede oluşan deformasyonların fizyolojik sonuçlarından sadece bazıları. Genital estetik, fonksiyonel olarak ve biçimsel olarak iyileştirilmiş sonuçlar sunan bir prosedür. Bunun yanı sıra, birçok şikayet için farklı çözümler üretebilen uygulama çeşitliliğine sahip. Genital dış dudaklardaki sarkma problemleri için genital dolgu, iç dudak sarkması için labioplasti, ve vajinal bollaşma sorunu için vajinoplasti, genital estetiğin en sık başvurulan uygulamaları arasında yer alıyor.

Genital Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

Cevap için üst satırlara bakınız. Detaylar içinse okumaya devam ediniz. Önce biraz dış dudakları inceleyelim. Latince ismi labia majora. İç dudakların koruyucu kalkanı. Ne yazık ki; yaşlanma, yer çekimi, doğum hatta bazen kilo verme gibi sebeplerle zaman içerisinde elastikiyetini kaybederek gevşemeye ve sarkmaya başlıyor. Koruyuculuk görevini yitiriyor ve görsel açıdan da son derece rahatsız edici olabiliyor. Genital dolgu, dış dudak sarkması problemlerini çözmek için uygulanıyor. Nasıl mı? Hyalüronik asitten ya da otolog yağlardan güç alarak. Hyalüronik asitin, anti aging uygulamalarında göz bebeği olduğunu birçoğumuz biliyoruz artık. Hyalüronik asit bazlı genital dolgu uygulaması; cilde kaybettiği nemi ve elastikiyeti yeniden kazandırır. Uygulandığı bölgeye hacim ve dolgunluk sağlar. Bu sayede hem sarkma problemi giderilmiş olur hem de cinsel temas hissedilebilir hale gelir. Bir diğer genital dolgu uygulaması ise otolog yağ enjeksiyonları. Sarkma problemi nedeniyle cinsel ilişkiden haz alamayan kadınların birçoğu otolog yağ dolgusu yöntemiyle bu sorundan zahmetsizce kurtulabiliyor. Toparlayacak olursak genital dolgu; ileri derecede sarkma sorunu olmayan ve cinsel ilişkide uyarılma sorunu yaşayan kadınların şikayetlerine hitap eden bir uygulama.

Genital İç Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

İç dudaklar, labium minör ya da küçük dudaklar şeklinde de ifade ediliyor. Vajinal doğumlardan ve hormonal değişimlerden en çok nasibini alan dış genital organlardan bir tanesi. Aynı zamanda yaşlanmaya karşı dayanıksız. Bazen de başına buyruk, nedenlerden bağımsız; yapısal olarak sarkık. İç dudak sarkması; genital enfeksiyonlar için konforlu bir ortam hazırlıyor, tahrişlere yol açarak canınızı yakıyor, cinsel yaşam kalitesini düşürüyor hatta bazen kıyafet seçimlerinize dahi karışıyor. İç dudaklar tüm bunları, dış dudakların yaşam alanlarına taşarak gerçekleştiriyorlar. İç dudak sarkması isteseniz de istemeseniz de ilgilenmeniz gereken bir sorun. Çözümü ise labioplasti. Labioplasti iç dudakları yeniden şekillendirerek fizyolojik ve psikolojik şikayetleri ortadan kaldırıyor. Genital estetik uygulamaları içerisinde sıkça tercih edilen bu yöntem, vajinoplasti ameliyatlarıyla da bir arada yapılabiliyor. Vajinoplasti bir vajina estetiği prosedürü. Vajina daraltma olarak da biliniyor. Doğum, kilo kaybı, yaşlanma gibi sebeplerle bollaşan vajinanın yol açtığı; idrar kaçırma, cinsel duyarlılığın azalması, ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi gibi şikayetlerin giderilmesi için uygulanıyor. Görüldüğü üzere; genital bölge deformasyonlarında etkenler ortak olsa da çözüm yolları farklılık gösteriyor.

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik ya da vajina estetiği fiyatları sıkça merak ediliyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen birçok uygulama var ve bazılarının kombine edilerek yapıldığı durumlar olabiliyor. Fiyatlarda öncelikle ihtiyacınız olan düzeltme prosedürlerinin hangisi ya da hangileri olduğu önem kazanıyor. Bunun yanı sıra, klinik seçiminiz, doktor seçiminiz gibi faktörler de belirleyici. Muayene olmadan ve ihtiyaçlarınız tespit edilmeden, genital estetik hakkında sağlıklı bir fiyat bilgisine araştırma yaparak ulaşmanız söz konusu değil. İhtiyaçlar, sorunlar ve talepler sübjektiftir ve tedavi planlaması kişiye özeldir. Dolayısıyla denk geldiğiniz fiyat bilgileri yanıltıcı olabilir. Şikayetleriniz, ihtiyaçlarınız ve tercihleriniz konusunda en doğru şekilde yönlendirilmek istiyorsanız https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linkini tıklayarak online randevu oluşturabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

×