Ameliyat Olmadan Vajina Daraltmak Mümkün Mü?

Günümüzde tıp dünyası, bazı cerrahi uygulamaları tek seçenek olmaktan çıkaran alternatiflerle dolu. Bu çok çeşitlilikte, sağlık sektöründe çığır açan teknolojik gelişmelerin payı oldukça büyük. Her cerrahi prosedür için olmasa da, bazı ameliyatların aynı etkiyi ve iyileşmeyi sağlayan ameliyatsız çözümleri de olabiliyor. Ameliyat fikrinin endişe yarattığı, şikayetlerin ameliyat gerektirecek düzeyde olmadığı ya da tedavinin ameliyatsız da gerçekleştirilebildiği durumlar için, cerrahi olmayan tedavi seçeneklerini araştırmaya başlıyoruz. Son yıllarda gittikçe artan bir ilgiyle rağbet gören prosedürlerden bir tanesi de vajina daraltma. Ameliyatsız vajina daraltma uygulamasının mümkün olup olmadığı çokça merak ediliyor. Vajinal sıkılaştırma prosedürü; hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olarak gerçekleştirilebiliyor. Femilift karbondioksit lazer, ameliyat olmadan vajina daraltmak isteyenlere son derece etkili sonuçlar sağlıyor.

Kliniğimizde Lazerle Vajina Daraltma Yaptıranların Yorumları Nelerdir?

Vajina gençleştirme ve sıkılaştırma prosedürünün hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tekniklerle gerçekleştirilebildiği kliniğimizde, vajina beyazlatma gibi farklı prosedürlerde de kullandığımız ileri seviye lazer teknolojisiyle, oldukça tatmin edici ve memnuniyet yaratan sonuçlar elde ediyoruz. Hasta yorumlarının yer aldığı platformlarda; kliniğimizde lazerle vajina daraltma yaptıranlar, vajinal genişlemeye bağlı yaşadıkları şikayetlerinden kurtulduklarını dile getiriyorlar. Lazerle ameliyatsız vajina daraltma prosedürünü uyguladığımız hastalarımız;

  • İşlem sonrası ağrı, sızı gibi bir sıkıntı yaşamadıklarını
  • Gündelik hayatlarına rahatlıkla devam edebildiklerini
  • Lazerle vajina daraltma işlemi sonrası olumlu etkileri hemen yaşayabildiklerini
  • Tekrarlayan vajinal enfeksiyon sorunlarının sona erdiğini
  • Ani reflekslerle ortaya çıkan idrar kaçırma problemlerinin ortadan kalktığını
  • Ameliyat sonrası vajinalarının penisi daha iyi kavradığını ve cinsel yaşam kalitelerinin arttığını

belirtiyorlar. Ameliyatsız vajina daraltma prosedürümüz hakkında bilgi sahibi olmak için https://www.yuliyadoster.com/tedavi/lazerle-vajina-sikilastirma/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Neler?

Vajina daraltma prosedürünü en çok normal doğumların vajinal dokulara verdiği zararı telafi etmek için uyguluyoruz. Normal doğum hikayesi olan çoğu kadının, menopoz süreciyle birlikte sıklıkla; üriner inkontinans, bazen de anal inkontinans problemi yaşadıklarını gözlemliyoruz. Vajinal genişleme sorunu; öksürme, hapşırma, gülme gibi refleksler sonucu, idrar ve dışkı kaçırma sorunlarına yol açabiliyor. Ameliyatlı ya da ameliyatsız vajina daraltma uygulamaları, bu şikayetlerin ortadan kaldırılmasında etkili olabiliyor. Ameliyatsız bir seçenek olarak oldukça rağbet gören lazerle vajina daraltma, majör sorunların giderilmesinde yeterli olmayabiliyor. İleri seviyede vajinal genişleme, idrar torbası ya da bağırsak sarkması gibi daha komplike sorunların giderilmesinde tek ya da kombine cerrahi müdahaleler gerekebiliyor. 

Lazer Teknolojisiyle Vajinal Rejuvenasyon Nasıl Sağlanır?

Lazerle vajinal rejuvenasyonu; ameliyatsız, anestezisiz, dikişsiz ve ağrısız bir şekilde vajinanın yeniden yapılandırılması olarak tanımlayabiliriz. Kliniğimizde bu uygulamayı derin dalga boyuna sahip ileri teknoloji Femilift Lazer cihazı ile gerçekleştiriyoruz. Femilift lazer; kan dolaşımının artırılmasını ve kolajen dokuların uyarılmasını sağlıyor. Stres tipi idrar kaçırma problemlerinin giderilmesinde, cinsel duyarlılığın artırılmasında, tekrarlayan vajinal enfeksiyonların tedavisinde son derece etkili ve başaırılı sonuçlar elde ediyoruz. Femilift lazer ile ameliyatsız vajina daraltma belli aralıklarla 2 ila 3 seans tekrarlanabiliyor.

Vajina Daraltma Kolay Bir İşlem Mi?

Vajina daraltma prosedüründe ameliyatsız tekniklerin, daha zahmetsiz ve konforlu bir seçenek olduğunu inkar edemeyiz. Ancak günümüz teknolojisinde, herhangi bir prosedür, alanında uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde, cerrahi de olsa hastalara büyük sıkıntılar yaratmıyor.

Uygun aday olan kişiler için ameliyatsız vajina daraltma uygulaması birçok konforlu avantaja sahip. Öncelikle, ağrılı ve acılı bir işlem olmadığı için anestezi uygulamasına gerek kalmıyor. Cerrahi prosedürlerin; kesi, dikiş, yara iyileşmesi gibi sabır isteyen sıkıntılı süreçlerini, lazerle ameliyatsız vajina daraltma prosedürü ortadan kaldırıyor. Vakti olmadığı için daha pratik bir çözüm arayışında olanların, sadece yarım saatlerini ayırmaları yeterli olabiliyor.

Lazerle Ameliyatsız Vajina Daraltma Pahalı Mı?

Vajinal genişleme sorununun ameliyatsız olarak giderilebildiği lazer uygulamalarının fiyatları merak konusu. Fiyatlar; tecrübe, uzmanlık, kullanılan teknoloji, kliniğin bilinirliliği gibi unsurlara göre değişiklik gösterebiliyor. Ameliyatsız vajina daraltma gibi genital bölgenin fonksiyonelliğini artırmaya yönelik yapılan tedavilerin ve uygulanan prosedürlerin, jinekolojik uzmanlık gerektirdiği göz önünde bulundurulmalı, şikayetlerin giderilmesinde optimum faydalar elde edebilmek için fiyat avantajı belirleyici kriter olmamalıdır. Sadece uygun fiyat avantajını gözetmek; işlemin başarısız olmasına ya da yanlış uygulamalar sonucu vajinal dokularda kalıcı tahribatlara yol açabilir. Ameliyatsız vajina daraltma prosedürlerimiz hakkında merak ettiğiniz her konuda bize danışabilir;  https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linki üzerinden randevularınızı online oluşturabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×