Vajinal Gençleştirmenin Bilmek İsteyeceğiniz 6 Faydası

Yaşam şartları, teknoloji, bakış açısı, değer yargıları, toplum kuralları ne kadar değişirse değişsin ya da ne kadar modernize olursa olsun, vajina hala gizemini ve mahremiyetini koruyor. Ancak eskisi kadar hakkında konuşmaktan çekinmiyoruz. Vajina ve vajinayı ilgilendiren tüm sorunlar yavaş yavaş tabu olmaktan çıkıyor. En azından hakkında daha rahat konuşabilir hale geldi. Yuliya Doster Klinik olarak vajinanın harika ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Bizce siz de öyle yapmalısınız! Zira vajina vücudun önemli bir parçası olarak değer görmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Sağlıksız bir vajina, günlük yaşam kalitesini etkileyen birçok fizyolojik sorun demek. Haz odaklı bir aktivite olan cinselliğin keyifsiz; hatta acı veren bir eyleme dönüşmesi demek. Bazen de ardı arkası kesilmeyen enfeksiyon problemleriyle boğuşmak demek.

Vajinal gençleştirme bunun için var. Vajinal gençleştirmenin temel amacı; zaman içerisinde çeşitli sebeplerle yıpranan, hasar gören ve işlevselliğini yitiren vajinayı eski sağlıklı günlerine kavuşturmaktır. Rahatsızlık veren vajinal sorunlarınızı görmezden gelmek yerine, sağlıklı bir vajinaya sahip olabilmek için tedavi seçeneklerini düşünmek daha mantıklı bir adım olacaktır.

Vajinal Gençleştirme Nedir?

Bu kavramın biraz eşeleyelim. Zira bu konunun estetikten ziyade sağlıkla ilintili olduğunun çok iyi anlaşılması gerekiyor. Vajinal gençleştirme, vajinanın cerrahi olan ya da cerrahi olmayan yöntemlerle sıkılaştırılması anlamına geliyor. Vajinal gençleştirmeyi; doğum veya yaşlanma gibi sebeplerle; gevşeyen, sarkan ve genişleyen vajinanın, çevre dokular da gözetilerek toparlanması şeklinde de açıklayabiliriz.

Vajinal Gençleştirme Neden Gerekli?

Hayata atılan ilk adımın son durağı olan vajina aynı zamanda; cinsel birleşmenin de gerçekleştiği korunaklı haz kalesidir. Güçsüzleşmesi ve savunmasız hale gelmesi cinsellik açısından çift taraflı haz ve his kaybına ya da ağrılı cinsel ilişkiye sebebiyet verebilir. Vajinal dokularda meydana gelen deformasyonlar ve vajinanın genişlemesi, sıklıkla normal doğumların bir sonucu olarak gündeme geliyor. Normal doğumların iç ve dış dokulara verdiği hasar; cinsel işlev bozukluğuna ya da stres tipi idrar kaçırma sorunlarına sebep olabiliyor. Vajinaya kaybettiği sıkılığı yeniden kazandıran vajinal gençleştirme prosedürleriyle bu sorunlar giderilebiliyor.

Vajinal Gençleştirme İçin Seçenekleriniz Neler?

Vajinanın sıkılaştırılması için uygulanacak yöntemlerde belirleyici olan; sarkma ve genişleme probleminin şiddeti. Yuliya Doster Klinik olarak vajinal gençleştirme prosedürünü lazer ve vajinoplasti teknikleriyle gerçekleştiriyoruz.

  • Lazerle Vajinal Sıkılaştırma

İleri düzeyde olmayan vajinal gevşeme, sarkma ve genişleme problemleri için ilk etapta cerrahi olmayan yöntemler değerlendirilmelidir. Vajinal genişlemeye bağlı; idrar kaçırma, cinsellikte his kaybı, güç ya da geç orgazm olma, hiç orgazm olamama, tekrarlayan vajinal enfeksiyon gibi şikayetlerle kliniğimize başvuran hastalarımızın tedavisini lazer tekniğiyle gerçekleştiriyoruz. Lazer teknolojisinde çığır açan Femilift karbondioksit fraksiyonel lazer cihazı ile vajinal sıkılaştırma tedavisi uyguladığımız hastalarımız, uygulama sonrası vajinal genişlemeye bağlı gündeme gelen şikayetlerinin sona erdiğini bildiriyorlar. Yuliya Doster klinikte lazerle vajinal daraltma prosedürü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için; https://www.yuliyadoster.com/tedavi/lazerle-vajina-sikilastirma/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

  • Vajinoplasti

Vajinoplasti prosedürünü vajinal genişlemenin cerrahi olmayan yöntemlerle giderilemeyeceği durumlarda uyguluyoruz. Bu noktada sarkma ve genişlemenin şiddeti, hastanın prosedürden beklentileri ve de ihtiyaçları belirleyici oluyor. Cerrahi fikri göz korkutmasın. Tüm cerrahi prosedürlerin ileri seviye teknolojiyle ve estetik jinekoloji alanında uzmanlığı ve sayısız tecrübesi olan kadın hastalıkları ve doğum uzmanımız tarafından gerçekleştirildiği kliniğimizde, cerrahi süreçleri de konforlu ve risksiz bir şekilde atlatmak mümkün.

Vajinal gençleştirme ihtiyacı gerektiren tüm şikayetleriniz için bizimle iletişime geçebilir; https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linki üzerinden form doldurarak online randevu kaydı oluşturabilirsiniz.

Vajinal Gençleştirmenin Faydaları Neler?

  1. Vajinal gençleştirme, kişiselleştirilmiş bir tedavidir. Bireysel ihtiyaçlar gözetilerek planlanır.
  2. Vajinal gençleştirme, vajinaya kaybettiği sıkılığı yeniden kazandırır.
  3. Vajinal gebçleştirme, tedavi edilen alanda görsel olarak da iyileştirme sağlar.
  4. Vajinal gençleştirme; orgazmı kolaylaştırır.
  5. Vajinal gençleştirme, sadece sizin değil partnerinizin de cinsellikten aldığı hazzı artırır.
  6. Vajinal gençleştirme, idrar kaçırma sorunu için etkili bir tedavidir.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

Op. Dr. Yuliya Doster
×