Vajinoplasti Sonrası Cinsel Yaşam Nasıl Devam Eder?

Vajina, hayata karışabilmek için geçmek zorunda olduğumuz dehlizdir; bir nevi dış dünyaya çıkış biletimiz. Kadın bedeniyle yaşam arasında önemli bir köprüdür. Zaman içerisinde yıpranabilir ve eski fonksiyonelliğini kaybedebilir. Yaşlanma ve genetik faktörler etkili olsa da; vajinal dokulardaki deformasyonlar en sık normal doğumlar sonrası meydana geliyor. Vajina problemleriyle ilgili bize başvuran hastalarımız; cinsellikten eskisi kadar haz almadıklarını, penisi hissedemediklerini, cinsel ilişki esnasında vajinalarından ses geldiğini; bunlara ilaveten, gaz ve idrar kaçırma sorunu yaşadıklarını belirtiyorlar. Tüm bu semptomların altında yatan neden ise vajinal genişleme. Utanç ve özgüven kaybı yaratan bu şikayetler zaman içerisinde kadınları cinsellikten soğutacak ve uzaklaştıracak noktaya getirebiliyor. Çözümü ise bu sorunlarla yaşamayı göze almaktan daha basit. Vajina estetik ameliyatı / genital bölge estetiği, vajinaya kaybettiği esnekliği, sıkılığı yeniden kazandırarak fonksiyonel ve estetik sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Tek başına ya da kombine ameliyatlarla vajina sıkılaştırma işlemi uyguladığımız hastalarımız; vajinoplasti sonrası cinsel yaşam kalitelerinin arttığını, kaybettikleri his ve haz kaybını yeniden kazandıklarını söylüyorlar. Vajinoplasti ameliyatı farklı prosedürlerle de kombine edilebilen bir prosedür. Bazı kadınlarda doğum sonrası oluşan genital defektler için tek başına vajinaya müdahale etmek yeterli olmayabiliyor. Vajinal genişlemeye; küçük dudak sarkmalarının ve perine bölgesi deformasyonlarının eşlik ettiği durumlarda vajinoplasti ameliyatı; labioplasti ve perineoplasti gibi prosedürlerle kombine edilebiliyor.

Vajinoplasti Ameliyatı Kararı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Genital bölge gençleştirme ya da güzelleştirme gibi kavramlar estetik çağrışımlara yol açsa da bu tarz prosedürlerin sadece kozmetik ya da estetik amaçlı  gerçekleştirilmediğini belirtelim. Genital bölge güzelleştirme; fizyolojik rahatsızlıklara yol açan semptomların estetik tekniklerle giderildiği ve iyileştirildiği prosedürleri içerir. Vajinoplasti ameliyatı ya da diğer genital estetik uygulamalarına yönelik adım atmadan önce şikayetlerinizin doğru bir şekilde analiz edilmesi, ihtiyaçlarınızın sağlıklı bir şekilde tespit edilmesi, beklentilerinizin net olarak anlaşılması için doktor ve klinik seçiminize dikkat etmeniz ve bu konuya hassasiyet göstermeniz gerekiyor. Genital sağlık şakaya gelmez. Sadece jinekolog olmak yeterli değildir. Estetik jinekoloji ciddi bir eğitim, uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Doktor tercihleriniz için bu kıstasları dikkate aldığınız kadar, vajina estetik ameliyatı / genital bölge estetiği gibi uygulamaların teknolojik ekipman bakımından donanımlı olan kliniklerde gerçekleştirilmesi gerektiğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu konuda sayısız başarılı operasyona imza atmış kliniğimizden randevu almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ya da https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ bağlantısı üzerinden online randevu oluşturabilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Uzun Sürer Mi?

Hız çağındayız. Zaman yönetimi kavramı artık modern dünyanın en büyük gerekliliği. Ne yazık ki teknoloji henüz tek tıkla tedavi olunabilecek seviyede değil. Ancak günümüzde, ileri seviye modern teknolojinin kullanılarak gerçekleştirildiği cerrahiler iyileşme süreçlerinde hastalara en çok da zaman konforu sağlıyorlar. Vajinoplasti ameliyatı sonrası sosyal hayata karışmak için sabırsızlanan hastalarımıza toparlanmaları için 7 günlük bir istirahat sürecine ihtiyaçları olduğunu belirtmek istiyoruz. İyileşme sürecinin en önemli parçasının hijyen olduğunu da unutmamak gerekiyor. İşlem sonrası birkaç gün basit ağrıkesicilerle kontrol altına alınabilen ağrıların meydana gelmesi beklenen bir durum olsa da bu prosedürü uyguladığımız hastalarımızın büyük bir kısmı iyileşme sürecini ağrısız atlattıklarını belirtiyorlar. Hastalarımızda endişeye yol açtığını gözlemlediğimiz konulardan bir tanesi de; dikiş ve dikiş izleri. Ameliyat esnasında kullandığımız eriyebilen özel dikiş materyalleri bir ay içerisinde kayboluyor. Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.yuliyadoster.com/tedavi/vajinoplasti/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası İlk Cinsel İlişki Ne Zaman Olabilir?

Cinsel yaşam kalitesine sayısız katkılarıyla meşhur vajinoplasti ameliyatı, işlem sonrası için cinselliği bir süreliğine yasaklı hale getiriyor. 6 ila 8 haftalık bir cinsel perhiz iyileşme sürecinin bir parçası. Vajinal sarkma ve genişleme sorunu sebebiyle orgazm olamayan ya da gecikmeli olarak doyuma ulaşabilen kadınlar vajinoplasti sonrası cinsel yaşam kalitelerinin arttığını ve cinsellikten daha fazla haz almaya başladıklarını belirtiyorlar. Buna ek olarak; idrar ve gaz kaçırma, vajinal enfeksiyon gibi şikayetlerinin azaldığı ya da tamamen ortadan kalktığını bildiren hastalar, bize vajinoplastinin birden fazla sorunun çözümünde ne kadar etkili bir prosedür olduğunu gösteriyor.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

×