Vajinismus Tedavisi Bursa | Op. Dr. Yuliya Doster - Kadın Hastalıkları Uzmanı

Vajinismus Tedavisi Bursa

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi
12 Haziran 2019
Normal doğum mu yoksa sezaryen doğum mu? Doğum şekline doktorum nasıl karar verir?
25 Haziran 2019

Vajinismus Tedavisi Bursa

VAJİNİSMUS İLE KARŞILAŞINCA

Vajinismus ile karşılaşınca başarılı tedaviye götüren 4 doğru adım:

 • Problemi görmek
 • Duygusal yük ile baş edebilmek
 • Tedavi seçeneklerinin değerlendirilmesi
 • Tedaviye başlama

Vajinismus birkaç yıl öncesine kadar adı bilinmeyen, tedavisi olan bir hastalıktan ziyade ‘vajina’ kelimesini akla getiren tuhaf, toplum içinde konuşulmayan bir sözcüktü.

İnternetin yaygınlaşması ve internete ulaşımın kolaylaşması ile birlikte Türkiye’deki hekimlerin de konuya eğilmesi ve Vajinismus`un da dahil olduğu cinsel fonksiyon bozuklukları ile ilgili doğru ve yararlı bilgilerin hekimler tarafından internette paylaşılması toplumun konuya bakışının değişmesine vesile oldu. Vajinismus halen toplum tarafından yeterince bilinmese de, hastalıkla karşılaşan kişilerin doğru bilgiye ulaşması kolaylaştı.

Bu süreçte Vajinismus hastasının nasıl değiştiğini, adeta ‘evrelendiğini’, başvuru sırasında hastalık hakkında bilgi düzeyinin arttığını, bilinçlenildiğini gördüm.


Daha 3-4 yıl önce bulunduğu durumu anlamayan, derdini kimse ile paylaşamayan ve ‘kaderini’ kabullenip ‘mucize’ kurtuluşu beklemekten başka çaresi olmayan hasta profilinden bilinçli, Vajinismus hakkında okuyan ve hastalık olduğundan dolayı da tedavisi mümkün olan durumda olduğunu anlayan, cesurca ve yılmadan gerekli tedavi basamaklarını uygulayan hasta profili oluşuyor.

Bu aşamada Vajinismus hastalarına hekim olarak yardımcı olmak adına yapabileceğim en iyi şey doğru bilgiye ulaşmayı sağlamak, hastalara internette dolaşan bir yığın bilgiye boğulmadan en kısa yoldan tedaviye doğru adım atmaya rehberlik etmek olur.

Vajinismus ile karşılaşan kişi için tedaviye giden doğru yol 4 adımda özetlenebillir:

Vajinismus problemini görmek, hastalık olduğunu anlamak ve kendi rahatsızlığını kabul etmek.

Problemin çözümü için ilk doğru adım hasta olduğunu kabul etmek olur. Bu şekilde kişi sonuç vermeyen ve yıpratıcı ‘kendini suçlama’ sürecinden kurtulabilir.

Cinsel ilişkiye korku nedeni ile girememe, kasılma ve panik içinde kaçınma hareketi kişinin ‘suçu’ veya ‘beceriksizliği’ değil, bilinçaltından gelen derin endişe ve korkuların sonucudur. Burada vücudun kontrol edilemeyen kasılmaları ve ilişkiye ‘kendini kapatma’ davranışı herhangi bir fobide geliştirdiğimiz davranışın aynısı ve kendini bilinçaltı kaynaklı cinsel ilişki veya cinsellikle bağdaştırdığı korku unsurlarından korumayı amaçlar.

Süreç bilinç tarafından yönetilemediği için kendini zorlamanın, ‘korkuların üzerine gitmenin’ istenen iyileşmeyi sağlayamayacağını  bilmek yararlı olur. Böylece hasta, kendini her defasında daha da çok yıpratan ve korkutan ‘denemelerden’ korunmuş olur. Hasta olduğunu anlayan ve hastalığının tedavisinin de mümkün olduğunu bilen kişi, kendini zorlayıp sonuç alamayınca da yaşanılacak hayal kırıklığının hastalığın pekiştirilmesine fırsat vermemiş olur.Duygusal yük ile baş edebilmek.

Çift olarak Vajinismus`un yıkıcı sürecine direnmek kolay olmayabilir. Partnerler arasında iletişim düzeyi çok önemli. Kadının hastalığı kabul etme, kendini suçlamadan ve ‘kusurlu’ görmeden gerçeği görme ve eşi ile korkularını açık konuşma oluşabilecek yanlış anlaşılmalardan ve suçlanmalardan kaçınmayı da kolaylaşır.

Bu süreçte Vajinismus sorunu ile çift olarak yüzleşme ve tedaviye giden basamaklarda birlikte hareket etme hem tedaviye başlama sürecini kısaltır, hem tedavinin başarılı olmasını da oldukça etkiler.

Bu dönemde iletişim sorunları yaşanıyorsa, psikolog veya aile terapisti yardımı da alınabilir.

Tedavi seçeneklerini değerlendirilmek.

Vajinismus`un kabul gören ve başarılı olan tedavi şekli Cinsel Terapi’dir. Hipnoz, akupunktur gibi yöntemler de yararlı olabilir ve yardımcı yöntem olarak kullanabilir, ancak asla tek başına yeterli olmazlar.İlaç tedavisi, çeşitli lokal uyuşturucu kremler ve libido arttırıcıları gibi yöntemler ise işe yaramaz, aksine başarısızlığı yaşattıklarından dolayı tedavi sürecine zarar verir ve kişilerin tedavinin mümkün olduğuna dair inançlarını yok edebilirler.

Gerçek Vajinismusta genital organlarda yapı bozukluğu olmadığından da ‘kızlık zarı açma’, ‘kızlık zarı çıkartma’ ameliyatları da asla yapılmaması gereken, korkuları daha da arttıran ve tedavi olma sürecini uzatıp hastalara zarar veren uygulamalardır.

Cinsel terapi yöntemiyle doğru bilgi ile donatılan bilinç, korku kaynakları ile savaşabilecek duruma gelir. Verilen bilgiler ve egzersizler ile kişi kendi bedeni ve cinsel kimliği ile barışır. Bilincin güçlenmesi ile cinsel davranışın ‘normalizasyonu’ da gerçekleşmiş olur. Yani kişi, cinselliği korkutucu unsur değil de, görmesi gerektiği gibi normal yaşamın ve sağlıklı ilişkinin bir parçası, bir bileşeni gibi görmeye başlar. Kendi cinsel davranışları üzerinde düşünmeyi, bunları yönetmeyi öğrenir. Cinsel terapi sürecinde adım adım ilerlediğini gören hasta kendi gelişimini de fark ederek adeta kendi başarısını inşa eder.

Tedaviye başlamak.

Tedaviye başlama tedavinin en zor adımı olabilir. Bu adıma kadar hastalığın kendisi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olan kadın/ veya çift, çeşitli nedenlerinden dolayı tedaviyi yine de erteleyebilir.

En önemli ‘erteleme’ nedenleri olarak:

 • İlk görüşmede doğru teşhis için yapılması gereken jinelkolojik muayeneden korkma,
 • Tedavi sürecinde yapılacak egzersizlerden korkma,
 • Tedavi sürecinin kendini psikolojik olarak zorlayacağını, çift ilişkisinde dengelerin değişebileceğini ve başaramama durumunda ilişkinin zarar görebileceğini düşünme,
 • Başaramayacağından ve böylece sürecin daha da kötüleşebileceğinden korkma sayılabilir.

Tedaviye başlama kararı verirken Cinsel Terapi uygulayacak olan doktor ile ayrıntılı görüşmek ve tüm korkuları ve endişeleri konuşmak çok yararlı olur.

Ayrıntılı görüşmede çift tedavi basamakları ile ilgili net bilgi alınması ile birlikte doktor ile diyaloğun kurulması ve güven bağının oluşturulması imkanı da elde etmiş olur.

Tedaviye başlarken kararlı olan, endişeleri giderilmiş, tedavi süreci hakkında akıllarında soru işaretleri olmayan ve doktoruna güvenen çiftin başarılı olmaması için bir neden kalmaz. Bilinçli olarak ‘Hastalığı kabul etme’ adımından ‘Tedavi kararı’ adımına ilerleyen bir çift başarısını adeta garantilemiş olur.

HASTA YORUMLARI

 • B. 01.04.2021
  Merhaba, gittiğim doktor bana yuliya hanımı önerdi yuliya hanıma gittim muayene sonucunda vajinismus olduğumu öğrendim ve tedavi sürecimde olumlu sonuç aldık çok mutlu olduk. Mahremiyet konusunda gerekse sıcak kanlılığıyla gerekse her soru sorduğumda açıklayıcı konuşması beni çok mutlu etti yuliya hanım iyi ki karşıma çıktı kendisine ve hemşirelerine teşekkür ediyorum.
  B. 01.04.2021
 • V.Y. 11.05.2021
  Ben vajinismus tedavisi icin gittim. 2 yilik evliyim ve 2 yil boyunca esimle iliskiye giremiyordum. Bugun olur yarin olur derken anlamadan 2 yil gecmis. En son netten arastirdim buradaki ayni benim durumumda olup tedavileri olanlarin yorumlarini okuyunca bir randevu almaya karar verdim. Ilk gorusmede de Yuliya hanim bana guven verdi gercekten. Kendimden hic umudum yoktu ama tedaviye basladik. Cok sukur suan vajinismus diye bisey kalmadi ve bende mutlu bir sekilde buraya yazabiliyorum. Keske 2 yil bosuna beklemeden gelseymisim. Iyiki gelmisim. Tekrar yuliya hanima ve hemsirelerine cok tesekkurler.
  V.Y. 11.05.2021
 • A. S.  02.09.2019
  2 aylık evliyim eşimle yakınlaşmaktan korkuyordum. Bilinçaltıma yerleşen saçma konuşmalardan dolayı.. Eşim kadın hastalıkları uzmanına başvurdu. Görüşmeye gittiğimizde, “bu işin uzmanına sizi yönlendireceğim” dedi.Ve Yuliya Doster`e hemen geldik. İlk seansta dedim kesinlikle çok iyi bir doktor. Seanslara hep eşimle geldim. Egzersizlere başladığımızda çok rahatladım. Evde devamlı egzersizleri uyguladım. 5. Seansta her şey çok güzel oldu ve beklediğimiz sonucu aldık. Vajinismus hastalığınız varsa lütfen ertelemeyin. Kendinizi üzmeyin. Kendinizi Yuliya Hanımın  ellerine bırakın.İyi ki varsın Yuliya Doster.
  A. S. 02.09.2019
 • P. 27.07.2020

  Evliliğimizin 3 yılını doldurduk eşimle her konuda anlaşsakta bir türlü cinsel ilişkiye giremiyorduk. Kendimiz aşabiliriz diye zannettik fakat vakit geçiyordu kendimizi yıpratıyorduk. İnternette araştırdığımızda bunun vajinusmus hastalığı olduğunu öğrendik ve bunu kabuk ettik çünkü ilk bunu kendinize kabul ettirmeniz önemli. Daha sonra tesadüfen yuliya hanımın sayfasına rastladık hiç gecikmeden gitme kararı aldık. Hiç aşamayız dediğimiz hastalığı yuliya hanımın sayesinde 5 seansta bitirdik. Kesinlikle gecikmeyin bunun bir hastalık olduğunu ve ancak tedavi ile geçebileceğini kabul edin. Yuliya hanıma sabrından ve güler yüzlülüğü için çok teşekkür ederiz.

  P. 27.07.2020
 • Y.M. 17.09.2020
  İki yıllık evliyiz. Cinsel ilişki esnasında bazı problemlerimizin olduğunu gördük ve yaptığımız internet araştırmasında bunun vajinusmus olabileceğini düşündük. Yaşımızın genç olmasından dolayı kabullenemedik ve bir süre daha erteledik..Geçen zamanla birlikte bu durumun birlikteliğimizi etkilediğini gördük ve konu hakkında doktor araştırmaları yaptık.Gezdiğimiz doktorlar arasında ilk görüşmede Yuliya hanım bizlere güven veren, sabrı ve ilgisi ile bu tedavi için doğru yerde olduğumuzu hissettirdi.Tedaviye başladık.Tedavi sürecinde zaman zaman karamsarlıklarımız olsa da Yuliya hanım bu sürecte bizimle kurduğu iletişimle bizi epey rahatlattı.Kendisine ve ekibine çok tesekkür ederiz.
  Y.M. 17.09.2020
 • H. 14.10.2020
  Yuliya Hanim'a gittigimizde henuz 2 aylik evliydik ve cinsel iliskiye giremiyorduk daha oncede arastirdigim icin rahatsizligimin vajinismus oldugu biliyordum ayni konuda doktor hanimdan yardim alan bir arkadasimin onerisiyle randevu aldik ve tedaviye basladik.Tedavi boyunca yapilan terapi ve egzersizler sonucu tedaviden olumlu sonuc aldik.Gerek ortamin temizligi gerek calisanlarin guler yuzlulugu ve nezaketiyle cok memnun kaldik.tavsiye ediyorum.
  H. 14.10.2020
 • H.Ç. 09.12.2020
  Merhabalar, biz eşimle Yuliya hanıma gittiğimizde daha 2 haftalık evliydik.Vajinismus hastalığını daha önceden bildiğim için ve yurtdışına çıkacağımız için kısa zamanda kabullenip doktora gitmeye karar verdik ve tedavi için vaktimiz sınırlıydı. Yuliya hanım ve hemşiresi bize buna göre bir tedavi planı hazırladı. Sayesinde 1 hafta gibi kisa bir zamanda cinsel terapi ve egzersizler sonucunda bu hastalığı atlattık. Yuliya hanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum.
  H.Ç. 09.12.2020
 • N. K. 04.01.2020
  Merhabalar, ben beş aylık evliyim, ilişkiye giremiyordum ve bicare kadin doğum uzmanina gittim bisey yapamayacaklarini bunu ancak baska bi doktorun yapabilecegini soyledi ve beni yulya doster doktor hanima yönlendirdi, arayip randevu aldim ve ilk seans ücretsizdi. Muayene etti once bir fiziki olarak bir sorun olmadigini ama bunun psikolojik bir sorun oldugunu soyledi yani vajinismus oldugunu belirtti. Cunku bu yaşima kadar hep gerdek gecesinin aci verici oldugu, kanamanin olup hatta bazilarinin hastaneye bile kaldirildigina dair soyler duyuyordum ve hep bilincaltima yatmis ve bu hastaliğa dönusmus. Ben asla ve asla doktorada gitsem iliski yaşayamam dedim ayrilmayi bile dusundum. Ama doktor yulya hanimla gorusunce ne kadar donanimli oldugunu anladim ve bana verdigi guvenle kesinlikle umutlandim bu rahatsizliktan kurtulacagimi anladim. İkinci seansta sadece konustu ve tanitti bunun aslinda aci verici olmadigini itinali davranildigimda ve kasma olmadiginda kanama bile olmiycagini anlatti. İleriki seanslarda hicbi aci vermeyecek sekilde uygulamalar yapti ve yaptirdi besinci altinci seansa korkusuzca bunu atlattik ve bugun baklavamizi vermeye geldil Rabbime sukurler olsun, doktor hanimdan Allah razi olsun ciddi ama o sefkatle bakan gözleri bana umut oldu. Dertlestigim zaman bana yaptigi komusmalar da eminim bundan sonra hayatimda etkili olacak. Kocamla gayet iyiyiz su an insallah boyle devam eder, bu hastaliktan dolayi cok tartismalar yasadik uc ay falan. Bu sorunu yasayanlar mutlaka gelip gorussun kesinlikle cok iyi bir doktor...
  N. K. 04.01.2020
 • H... 15,01,2020
  Ben 4 aylık evliyim evlendiğimiz ilk günden itibaren ilişkiye giremiyorduk bunun sebeplerini internetten araştırmaya başladım tabi bu olaylar sırasinda eşim bana desteğini hiç eksik etmedi vajinismus denilen bi hastalıgin oldugunu öğrendik daha önce duymamistim hiç ilk önce normal bi kadın dogum sonrasinda psikolog ve sonrasında uzman bi jinekolog...hiç bi fayda yok sonrasinda intertten yuliya hanımı gördüm tedavi etti hastaların yorumlarını okudum eşimle gidip görüşmeye karar verdik güler yüzü , samimiyeti , kesin konusmasiyla bizi çok etkiledi yuliya hanima tedavi olmaya kararimizi verdik evliligimin 2.ayinda tedaviye başladik tedavi suresince çok rahat ve guzel ilerledik 4.seansta vajinismusun %70 i 6.seansta da %100 ü bitti herşey umduğumdan çok daha rahat güzel ve kısa sürede bitti asla yapamam dediğim hatta eşime ben yapamiycam boşanalım dediğim vajinismusu doğru tedavi ve inancımla yendim bu yüzden yuliya hanıma ve hemşirelerine çok teşekkür ederim iyiki varlar :))
  H... 15,01,2020
 • M... 28.02.2020
  Polikistik över hastasıyım Yuliya hanımla 4 senedir hastasıyım vajinismus tedavimde başarıdan sonra şimdi gebelik için kendisiyle görüşme sağlıyorum ve gerçekten iyi güleryüzlü ve güven biridir inşallah gebelik içinde devam edeceğim her şey için teşekkürler
  M... 28.02.2020
 • E.C. 11.06.2019
  Yuliya hanımla vajinismus hastalığı nedeniyle tanıştık eşimle uzun süren araştırmalar sonucu kendisine gitmeye karar verdik gittiğimiz ilk gün nasılsa son güne kadarda aynı güler yüz ile karşıladı bizi samimiyeti ve vermiş olduğu güven sayesinde tedavimize başladık sonuç tabiki olumluydu sayesinde 3 yıllık kabusum 6 seanslık bir tadavi sonucu bitmişti evet asla başaramam dediğim şeyi sayesinde başarmıştım bunun yanında vermiş olduğu psikolojik destek içinde kendinsine ayrıca teşekkür ediyorum iyiki varsınız yuliya hanım size minnettariz ...
  E.C. 11.06.2019
 • C.G. 06.08.2019
  2 yillik evliyim. evliligimin ilk gununden beri problemli bir iliskimiz vardi. internetten arastirma yaparken yuliya hanimin yorumlarini okudum ve bizim gibi iliski problemi olan bir suru insan oldugunu vajinusmus adinda bir hastalik oldugunu ogrendim. ilk gorusmeye gittik yuliya hanimin sureci anlatmasi samimiyeti yaklasimi sayesinde bunun bir hastalik oldugunu kabul ederek tedaviye basladik. korku stres elbette vardi ama egzersizleri yapabildigimi gordukce basarabilecegime olan inancim artti. 2 yillik kabus 6 seansta basarili bir sekilde son buldu. suan mutluyuz. vajinusmus icin en dogru adres yuliya doster. vajinusmus olup tedaviye karar vermeyen korkanlara onerim kendinize guveni utanmayin korkmayin ertelemeyin erteledikce iliski yipraniyor. tedavi bitimindeki o guven duygusu yuzunuze oturan gulumseme.. sabriniza emeginize ictenliginize binlerce kez tesekkurler. sizi seviyoruz.
  C.G. 06.08.2019
 • B. 22 Şubat 2019
  Sonsuz güven veren, hastasını rahatlatan, aydınlatan, bilgisi ve tecrübesiyle yaşadığımız hamilelik sürecimizi bize keyifli kılan doktorumuza çok teşekkür ederiz.Çok aydınlatıcı, insanı paniğe sevk etmeyen, kafanızdaki soru işaretlerine sizi rahatlatacak şekilde cevaplar veren bir doktor. Sizi geçiştirmeyen bir doktor. Yuliya Hanım o konuyu size tıbbi bilgisiyle açıklayıp risklerini anlatıp sizi rahatlatan bir doktor.O yüzden seviyorum kendisini ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
  B. 22 Şubat 2019
 • G.D. 22.10.2019
  Merhaba . Ben 3 aylık evliyim . Evlendiğinden beri eşimle ilişkiye giremiyorduk . İnternetten araştırmaya başladığımda vajinismus diye bir hastalıkla karşılaştım ve acaba bende de olabilir mi dedim kendime . Sonra doktor araştırmaya başladım ve Yuliya hanımın yorumlarını gördüm . Arayıp randevu aldım . Ilk muayenede öğrendim vajinismus olduğumu. Ama doktorum bana korkmamam stres yapmamam gerektiğini bunun geçeceğini söyledi. Sadece onu dinleyip dediklerini uygulayarak 6 seansta bu sorunu çözdük. O kadar içten o kadar cana yakındı ki sanki doktor değil bir abla gibiydi . Siz siz olun böyle bir sorunla karşılaşırsanız tek adres Yuliya Doster .
  G.D. 22.10.2019
 • Ö.Z 14.11.2019
  Merhabalar ben 1.5 yıldır evliyim ve vajinismus rahatsızlığım olduğunu öğrendim bunun için doktor aramaya başladığımda yuliya hanimi tavsiye üzerine buldum ama daha ilk görüşmede pişman olmayacagimi anladım kendisinin sıcak tavırları samimi yaklaşımı ve bunun bir hastalık olduğunu anlaşılır bir dilde anlatması gayet güzeldi.2 seans konuşmanın ardından egzersiz seanslarına geçtiğimizde sizi korkutmadan incitmeden uygulama yapıyor yaptırıyor ve inanın hiçbişey anlamiyosunuz sadece söylediklerinizi dinlemeniz ve uygulamanız yeterli benim seansim toplam 6 seans sürdü ama 4.seans ta problemim çözülmüştü sonrasında zaten doktor hanım cagirmasada inanın kendiniz gitmek istiyorsunuz öncelikle yuliya hanıma sonra asistanlarına hemşirelerine çok teşekkür ederim hanımlar şunu sakın unutmayın doktor tercihi çok önemli inanın işinde çok başarılı bir doktor ve vajinismus çözümü olan bi hastalık herşey için tekrardan çok teşekkürler...
  Ö.Z 14.11.2019
 • V. 20 Şubat 2019
  Yuliya Hanım ile biz 2017 yılında tanıştık.Vajinismus tedavisi ile ilgili televizyonda sağlık programında kendisini görmüştüm.Ön görüşme yapmaya gittik.İlk kez gittğim için güvensizlik oluyordu ne olacağına dair. Başladım ama sonraki süreçlerde, 3. seans sonrasında gerçekten bazı şeyleri başarabildiğimi anladım. Toplam 6 seansta sonuç aldık.Süreç içerisindeki iletişimi, bize yakınlığı, ilgisi,alakası ve psikolojik açıdan destek oluşturdu bende. Bir doktor olarak gerçekten cezbetti.Ondan dolayı sonucumuz da olumlu olunca eşim de ben de çok memnun kaldık.Benim kendime olan güvenim arttı.Çevremde de soran olduğu zaman kendisini tavsiye edebileceğimi söylüyorum.Vajinismus tedavisi sonrası yine Yuliya Hanım'da tedavi gördüm.Aşılama işlemleri yapıldı, tedavi sürecim devam etti.Yuliya Hanım'a gelene kadar 2 doktor değiştirdim.Yuliya Hanım'ın beni psikolojik anlamda çok yatıştırdığına inanıyorum.Kendisinin konuşması bana huzur veriyor.Hiçbir doktorla kendimi bu kadar güvende hissetmedim.Her zaman, saat kaç olursa olsun bir sıkıntım olduğunda arayabildiğim, güvenebildiğim bir doktor. Doktordan ziyade arkadaş gibi.Kendi özelimi çok rahat paylaştım.Anneme bile anlatamadığım özelimi kendisine rahatlıkla anlattım.Her konuda destek olduğu için kendisine minnettarım.
  V. 20 Şubat 2019
 • S. 27 Şubat 2018
  Merhaba ben 1 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk aylarında bazı özel sorunlar yaşadım ve bunun adının tıp dilinde vajinismus olduğunu öğrendim. Daha sonra tavsiye üzerine Yuliya hanıma gittim ve tedavi oldum. O kadar cana yakın, güler yüzlü, rahatlatıcı, samimi ve ilgili bir doktor ki Allah ondan razı olsun, şükür ki sorunumuzu çözdü ve şu an bebek bekliyoruz. Kısmetse doğumumu da Yuliya hanıma yaptıracağım. Herkese gönülden tavsiye ediyorum.
  S. 27 Şubat 2018
 • B. 26 Temmuz 2017
  Doktorum Yuliya hanıma ilgisinden dolayı öncelikle teşekkür ederim. muayene esnasında sanki aileden biriymisin gibi hissediyordum. endişeli anlarımda bile açıklayıcı anlatımıyla insanı içini rahatlatıyor. herkese tavsiye ediyorum. doktor aramanıza gerek yok tek kelimeyle Yuliya hanım bir numaradır.
  B. 26 Temmuz 2017
 • V.  15 Haziran 2016
  Vajinismus tedavisi konusunda kendine has yöntemi, yaklaşımı, ilgisi alakası, bu hastalığın tedavisi konusunda sizi inandırması, guven vermesi ve samimiyetiyle oldukça başarılı, sadece dört seansta sorunumuzu çözdük ve şimdi bebek bekliyoruz, gebeliğimi de yine yuliya hanım takip ediyor dikkati ve ilgisi için ne kadar teşekkür etsek az.
  V. 15 Haziran 2016
 • B. 19 Şubat 2016
  Yuliya hanım çok başarılı mükemmel bir doktor uyguladıgı tedavi sonucunda sonunda hamile kalabildim eşimle mutlulugumuzu ona borçluyuz çok ilgili engin bilgisiyle bizi aydınlattı sabırla tüm sorularımızı cevapladı ayrıca güler yüzlü asistanı didem hanımada yardımlarından dolayı çok tesekkür ederiz iyiki varsınız♥️
  B. 19 Şubat 2016
 • E. 12 Şubat 2016
  Yuliya hanımla ilk bu sitede tanıştım öncesinde çok fazla doktora gittim hiç birinden memnun kalmadım o kadar para vermeme rağmen ilgilenmediler yeterince. Sonra acillik bi durumdayken yuliya hanıma gittim çok güzel ilgilendi hala daha ona gidiyorum inşallah doğumumu da onda yapıcam herkese özellikle titiz annelere kesinlikle tavsiyemdir.
  E. 12 Şubat 2016
 • E. 28.01.2021

  Merhaba öncelikle bende bir gün bu yazıyı yazabilecek miyim diye hep düşündüm 4 aylık evliliğimin sonucun da bende vajinismusu yendim hemde 6. Seansta süreç benim için ilk başında çok korkunç gözükse de aslında tedavinin çok basit ve iyi olduğuna seanslara başlayınca karar verdim İyi ki Yuliya hanımı secmisim çok sabırlı anlayışlı ve gerçekten tedaviyi rahatlatan bir doktor inanın ben basardiysam herkes başarır benim için imkansız olan birşey aslında çok basit bir tedavideymis kendi başıma yenebilirim diye düşündüm ama kesinlikle doktorsuz yenilecek bir hastalık değil. Şimdi ise çok mutlu bı evliliğim var hayatımı değiştirdiği için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

  E. 28.01.2021

 

Bir cevap yazın