Vajina Beyazlatma Hakkında En Sık Sorulan 5 Soru Ve Yanıtı

Vajina beyazlatma, çeşitli sebeplere bağlı olarak vajina bölgesinde meydana gelen kararma probleminin giderilmesine yönelik uygulanan bir prosedürdür. Son yıllarda sıkça talep edilen uygulamalardan biri olmasının nedeni lazer teknolojisinin bu tip sorunları giderebilecek düzeyde gelişmiş olmasıyla ilgilidir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi; vajen girişinde, iç ve dış dudaklarda ve makat bölgesinde meydana gelen koyulaşma sorunları için ideal ve estetik bir çözüm sunar.

Bu yazımızda oldukça rağbet gören vajina beyazlatma uygulamasıyla ilgili en çok merak edilen ve en sık sorulan 5 sorunun cevabını bulacaksınız.

Vajina Kararması Neden Olur?

Öncelikle şunu belirtelim; genital bölge ya da diğer bir deyişle vajina kararması herhangi bir fizyolojik şikayetlere yol açmaz. Vajina beyazlatma ihtiyacını doğuran gerekçeler tamamen estetiktir. Genital bölge her ne kadar vücudumuzdaki diğer bölgelere göre daha koyu renkte olsa da, bazı kişilerde bu koyuluk görsel açıdan rahatsız edici şiddette olabilir. Bu soruna genetik olarak yatkın olabileceğimiz gibi bazı kronik hastalıklar sebebiyle de genital kararmalar yaşayabiliriz. Hormon değişimlerinin, kullanılan bazı ilaçların, sigara gibi zararlı alışkanlıkların vajina kararmasına yol açabileceği bilinmelidir.

Evde Vajina Beyazlatma Mümkün Mü?

Çeşitli platformlarda, vajina beyazlatma başlığı altında evde uygulanabilen ve kesin sonuç verdiği iddia edilen birçok tarife denk geliyoruz. Genital dokular son derece hassas yapıdadır. Bilimsel dayanağı olmayan uygulamalarla; tahrişlere, enfeksiyonlara ve kalıcı izlere sebebiyet verebilirsiniz. Buna ek olarak, vajina kararması için uygulanacak yöntemler ne olursa olsun öncelikle bu sonucu doğuran nedenlerin tespit edilmesi gerekir. Lazerle vajina beyazlatma işlemi yaptırsanız dahi tetikleyici unsurlar ortadan kaldırılmadığı müddetçe kararmalar tekrar edebilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Femilift karbondioksit lazer ile ortalama 20 ila 25 dakika arasında vajina beyazlatma işlemi yapılabiliyor. Bazen tek seansta netice alınabiliyorken bazı durumlarda istenilen açılmanın sağlanabilmesi için 2 – 3 seans uygulamanın tekrarı gerekebiliyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen uygulama esnasında, genel olarak herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Kullanılan lazer teknolojisinde; hastaların cilt yapısına ve cilt tonuna uygun ayarlamalar yapılabiliyor. İşlem sonrası kişiler gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Nihai sonuçları görmek için uzun bir zaman geçmesi gerekmiyor. Vajina beyazlatma öncesi sonrası arasındaki fark işlemden 1 ay sonra daha net bir şekilde gözlemlenebilir.

Vajina Beyazlatma İşlemi Sonrası Genital Bakım Nasıl Olmalı?

Genital bölge kararmalarında hijyen eksikliği, yetersiz bakım gibi faktörler de rol oynar. Bu sebeple işlem sonrası en çok dikkat edilecek konulardan bir tanesi de hijyen olmalıdır. Lazerle vajina beyazlatma işlemi sonrası dikkat edilecek noktalar şunlardır:

  • Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmeli
  • Genital bölge kuru ve temiz tutulmalı
  • Vajina sabun ve benzeri ürünlerle yıkanmamalı

Bunlara ilaveten, yaşam tarzında bazı alışkanlıklar da gözden geçirilmelidir. Sigara kullanımı ve kötü beslenme çeki düzen verilecek alışkanlıkların başında gelir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Sonucu Kalıcı Mı?

Vajina kararması sorununu gündeme getiren nedenler kontrol altında tutulduğu müddetçe vajina beyazlatma işlemi anlık ya da geçici değil uzun ömürlü bir seçenektir.

Genital Bölgenizi Alanında Uzman Kişilere Emanet Ediniz!

Popüler hale gelen prosedürlerin en büyük dezavantajı istismara açık olmalarıdır. İnsan sağlığını ilgilendiren; cerrahi olan ya da olmayan her müdahalenin uzmanlık gerektirdiğini göz ardı ediyoruz. Uygulamanın zahmetsiz olması herkes tarafından, her şartta yapılabileceği anlamını taşımıyor. Bu konuya yeterince hassasiyet göstermemenin bedelini bazen farklı şekillerde ödüyoruz. Lazerle vajina beyazlatma işlemi de ancak uzman ellerde etkili sonuçlar sunabilir. Öncelikle lazerle vajina beyazlatma için uygun bir aday olup olmadığınız tespit edilmelidir. Genital kararmaların yapısal mı yoksa dış faktörlere bağlı nedenlerle mi meydana geldiği anlaşılmalıdır. Sağlıklı ve başarılı sonuçların elde edilmesinde; doktorun gözlemi, muayenesi ve öngörüsü önemli rol oynar. Uygulamaları basit ya da zahmetsiz kılan tecrübe ve uzmanlık olduğu kadar teknolojik güç ve avantajdır.

Vajina beyazlatma işleminin fraksiyonel lazer teknolojisinde çığır açan Femilift ile gerçekleştirildiği kliniğimizde; kadın hastalıkları ve estetik jinekoloji alanında 20 yılı aşkın tecrübemizle sağlık hizmetleri veriyoruz. Vajina beyazlatma öncesi sonrası ile ilgili değişimlerden dolayı yaşadıkları memnuniyeti her fırsatta ve her platformda dile getiren hastalarımızı en büyük ve en değerli referansımız olarak kabul ediyoruz. Genital kararmalarınız için estetik bir çözüm seçeneği ve güvenilir bir adres arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir; https://www.yuliyadoster.com/online-randevu/ linki üzerinden online randevu oluşturabilirsiniz.

Son Yazılar

İdrar Kaçırma

Tıp literatüründe üriner inkontinans olarak...

Lazerle vajina sıkılaştırma

Lazer ile vajina daraltma yaptıranlar...

Doğum Sonrası İdrar Kaçırma

Bebeğin ve annenin sağlık güvenliği...

Görüntü bozukluğu

Bir kadın için doğum; hem...

Vajinal kuruluk

Vajina, cinsel ilişki esnasında sıvı...

×